Haber Detayı
21 Nisan 2016 - Perşembe 22:45
 
Gölbaşı-Selametli Mahallesi Suya Kavuştu
Gölbaşı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Selametli Mahallesinde bulunan su deposu yollarında yol açma ve genişletme çalışmasının tamamlanmasının ardından Selametli Mahallesinde su arama ve sondaj çalışmaları da tamamlandı.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı-Selametli Mahallesi Suya Kavuştu

Gölbaşı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Selamaetli mahallesinde mahallenin su ihtiyacını karşılayan yolların bozuk ve kullanışsız olmasından dolayı yol genişletme çalışması yapmıştı. Belediye ekipleri su depolarına giden 3500 metre uzunluğundaki yolun yapılması için 1 adet greyder, 1 adet dozer, 1 adet paletli kepçe, 5 adet kamyon ve 1 adet silindir ile çalışma yapıyordu. Yol çalışmalarının tamamlanmasının ardından mahallede su arama ve sondaj çalışmaları başlandı.

 Aranan Su Bulundu

 Yaklaşık bir ay süren çalışmanın ardından aranan su buldu. Mahalle halkı bulunan suyun sevinci suyun çıktığı bölgede kurban keserek ve dualar ederek kutladılar. Gölbaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Veli Yıldız ile Özel Kalem Müdürü İsmail Yüksel’de mahalle halkının dua programına katılarak mutluluklarına ortak oldular. Özel Kalem Müdürü İsmail Yüksel, ‘ Suyunuz mahalle halkına hayırlı uğurlu olsun. Gölbaşı Belediyesi olarak ekiplerimiz mahalle halkını susuz bırakmamak için gece gündüz demeden sizler için çalıştı. İnşallah bulunan su bereketli olur ve iyi günlerde kullanırsınız” ifadelerini kullandı. Selametli Şehit Emrah Mahalle Muhtarı Ali Yıldız ve Mahalle sakinleri Gölbaşı Belediyesi’ne çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 Bulunan su ile mahalleye 1 saatte 60 ton su verilebilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı, Belediyesi, Fen, işleri, Müdürlüğü, ekipleri, tarafından, Selametli, Ma
Yorumlar
Haber Yazılımı