Haber Detayı
18 Eylül 2014 - Perşembe 00:15
 
Gözleme ve Ayran Mamak'ta Buluştu
Mamak Belediyesi’nin gelenekselleştirdiği ve bu yıl beşincisini düzenlediği Kutludüğün Gözleme ve Ayran Festivali Kutludüğün Aile Merkezi ve Bilgi Evi önünde yapıldı.
Mamak Haberi
Gözleme ve Ayran Mamak'ta Buluştu

Festival için bir araya gelen Kutludüğünlü kadınlar, festival katılımcıları için sabahın erken saatinden itibaren gözleme açmaya başladı. Binlerce gözlemenin yapılıp ücretsiz olarak dağıtıldığı etkinliğe, yağan yağmura rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Festivale Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün yanı sıra Ak Parti Grup Başkanvekili Faruk Gültekin, Mamak Belediyesi meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Festivallerin halkı birbirine bağlayarak birlik ve beraberliği sağladığını kaydeden Akgül, “Festivaller, örf ve adetlerin yaşatılmasını sağlar. Bir bölgenin kültürünü diğer bölgelere tanıtır. Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz festivalimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Sabahın erken saatlerinden itibaren gözleme yapmaya koyulduklarını belirten Emine Helvacı, Kutludüğün gözlemesinin lezzetinin sırrını anlattı. Gözlemenin lezzetini yağlanırken kullanılan tavşan bacağından aldığını kaydeden Helvacı, şöhreti Mamak sınırlarını aştı dedi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sabah erken saatlerinden itibaren kadınların aralıksız açıp pişirdikleri gözlemeler, ayranlarla birlikte festivale gelenlere ücretsiz ikram edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak, Belediyesi’nin, gelenekselleştirdiği, yıl, beşincisini, düzenlediği, Kutl
Yorumlar
Haber Yazılımı