Haber Detayı
16 Ocak 2016 - Cumartesi 19:25
 
Gribin İlacı: Kavuzsuz Arpa Ekmeği
Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar, ürettikleri "kavuzsuz arpa ekmeğinin", bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve bu nedenle son günlerde artış gösteren grip ve domuz gribine iyi geldiğini belirterek, bu hastalıklara karşı kavuzsuz arpa ekmeği tüketilmesini önerdi.
Sağlık Haberi
Gribin İlacı: Kavuzsuz Arpa Ekmeği

Kavuzsuz arpa ekmeğinin, beta- glukan açısından zengin olduğunu belirten Ali İlkbahar, “Kavuzsuz arpa, beta glukan açısından çok zengindir. Buğdayın ve ekmeğin kabuğunda bulunan beta glukan, kavuzsuz arpa ve ekmeğinde 10 kat daha fazladır. Arpa ekmeğinin bütün alanlarında mevcuttur” diye konuştu.
Kavuzsuz arpa ekmeğinin sağlığa çok yararlı olduğunu, diyabet hastaları için önemli bir besin kaynağı özelliği taşıdığını bildiren İlkbahar, şu bilgileri verdi:
“Beta glukan içeren ekmeğin, bağışıklık sistemini güçlendirip, kansere, gribe, özellikle domuz gribine karşı bağışıklık sistemini korumaya yardımcı olduğu, kan şekerini ve kolesterolü düşürdüğü, yüksek lif içeriği nedeniyle kolon kanserine karşı koruyucu etkiye sahip olduğu, uzun süren bilimsel araştırmalar sonunda ortaya konulmuştur.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, Halk, Ekmek, Fabrikası, Genel, Müdürü, Ali, İlkb
Yorumlar
Haber Yazılımı