Haber Detayı
17 Kasım 2017 - Cuma 16:23
 
Güçlü Kadınlar, Çankaya'ya Renk Katıyorlar
Çankaya Belediyesinin Türkiye’de bir ilke imza atarak kadın girişimcilerce kurulan veya çalışanlarının yarısından fazlası kadın olan işletmeleri ödüllendirdiği ‘Mor Bayrak’ projesi yeni katılımcılarla artarak büyüyor.
Çankaya Haberi
Güçlü Kadınlar, Çankaya'ya Renk Katıyorlar

Ekonomide kadın istihdamını desteklemek ve kadın girişimcilerin toplumda daha fazla yer almasını sağlamak amacıyla örnek bir projeye imza atan Çankaya Belediyesi, Mor Bayraklı işyerlerini ödüllendirmeye devam ediyor.

Kadın girişimcilerin sayısını artırarak kadınların toplumda çağdaş ve güçlü bireyler olarak yer almalarını sağlamak amacıyla başlatılan Mor Bayraklı İşyeri ailesinin yeni katılımcılarına belgelerini Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner verdi. Mor Bayrak belgesi alan işletme sahiplerine ayrıca çerçeveli Atatürk tablosu, Nutuk ve kadın yazarların seçkileri hediye edildi.

İşletmecisinin kadın veya çalışanlarının yüzde 50’si ya da daha fazlasının kadın olması, işyerinin kaliteli ve temiz hizmet vermesi kriterlerinin arandığı projede, şartlara uyan işletmeler Mor Bayrak belgesini almaya hak kazanırken aldıkları belge ve logoyu tüm reklam, tabela ve menülerinde kullanabilecekler. Ayrıca Çankaya Belediyesi KOSGEB destekli işyeri açanlara ruhsat ücretlerinde yüzde 25 indirim olanağı da sağlıyor. Çankaya Belediyesinin Mor Bayrak projesinden yararlanmak isteyen işletme sahipleri belediyenin Kızılay’da bulunan hizmet binası içerisinde yer alan Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne başvurabilecekleri gibi müdürlüğün 458 89 17 no’lu telefonundan da bilgi alabilecekler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Güçlü, Kadınlar,, Çankaya'ya, Renk, Katıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı