Haber Detayı
18 Eylül 2016 - Pazar 23:28
 
Gümüşdere-Ihlamur Vadisi Çalışmaları Devam Ediyor
Keçiören'in marka değerini yükseltecek vizyon projesi Gümüşdere Ihlamur Vadisinde çalışmalar son hızla ilerlerken yıl sonunda Projenin %70'inin tamamlanması ön görülüyor.
Keçiören Haberi
Gümüşdere-Ihlamur Vadisi Çalışmaları Devam Ediyor

Keçiören'le beraber Ankara'nın da turizm potansiyelini artıracak ve çevre illerin de ilgisini çekecek projeyle ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi; "Şu ana kadar fore kazık uygulaması, prekast duvar kaplamaları, taban betonu ve duvar korkulukları bitmiş olan projemizde 9 çelik köprü karkas olarak yerine monte edildi, 4 köprünün LED aydınlatma işlemleri devam ediyor. 3. Bölgede başlayan rekreasyon çalışmalarında %80 seviyelerine gelinirken rekreasyon çalışmalarını Ekim ayı sonunda bitirmeyi planlıyoruz. ASKİ ve DSİ'nin çalışmaları da bu yıl itibarıyla bitecek. Böylece metrekare olarak Projenin % 70'ini tamamlamış olacağız."

Keçiören'i değiştirecek proje; Çubuk Çayı’nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı’nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsıyor. Keçiören'in marka projesi bittiğinde ıhlamur kokuları arasında gondol sefaları yapılabilecek. 7 bin 652 yeni bitki ile 1.011 ıhlamur ağacının dikileceği proje, doğayı şehrin göbeğine taşıyacak.​

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiörenin, marka, değerini, yükseltecek, vizyon, projesi, Gümüşdere, Ihlamur, V
Yorumlar
Haber Yazılımı