Haber Detayı
28 Aralık 2020 - Pazartesi 09:56
 
Hakan Akçam'dan 2020 Yılı Değerlendirmesi
Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan Akçam gazetemize yaptığı açıklamada 2021 yılını değerlendirdi.
Ekonomi Haberi
Hakan Akçam'dan 2020 Yılı Değerlendirmesi

2020 yılını “Nasıl geçtiğini anlamadığımız, yaşananlarıyla dünya tarihinin unutulmazları arasına girecek bir yıl geçirdik” şeklinde yorumlayan Hakan Akçam, sözlerine şöyle devam etti:

“Mart 2020’de sanki zaman durdu, başka bir boyuta geçtik. Korona salgını yaşam akışını, alışkanlıklarımızı, iş yapış şekillerimiz neredeyse tümden değiştirdi. Hâlâ da değiştirmeye devam ediyor. Birçok sektör yok olma noktasına gelirken bazılarına da bu değişim yeni fırsatlar yarattı.

Ama ne olursa olsun hiç deneyimlemediğimiz global bir korku hepimizi sardı, tadımız-tuzumuz kaçtı. Büyük acılar çekildi, kayıplar verildi. Dünya genelinde sektörlerin büyük bir bölümü bir daha açılmamak üzere kapanan mekanların sayısı hiç az değil.

Hafta başında bir kapanma haberi de Londra’dan geldi. Ayakta kalmaya kalır da bir çıkış yolu bulmaya çalışıyorlar. Ama sanırım devletimizden daha kapsamlı destek olmadan ayakta kalabilmeleri kolay olmayacaktır.

“2 milyon aileyi besleyen yeme-içme sektörü ayrıştırılmak zorunda, devlet sektöre el uzatmalı, borçlarının en acil olanlarını ödeyebilmeleri için bir miktar hibe yapılmalı”

Yeme-içme alışkanlıklarımız değişse bile oteller, restoranlar hepimizin yaşamında önemli bir yer tutmaya devam edecek. Güçlenerek, hatalarından ders çıkararak, yeni koşullara uyum sağlayarak varlıklarını sürdürmeleri en büyük dileğimiz.

2021’den hepimiz umutluyuz. Dileğim tüm insanlık için her anlamda ve her alanda daha iyi bir yıl olması. Yeni yılda görüşmek üzere...”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hakan, Akçam'dan, 2020, Yılı, Değerlendirmesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı