Haber Detayı
23 Ocak 2021 - Cumartesi 15:55
 
Hakan Akçam, Emlak Danışmanlarını Uyardı!
Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan AKÇAM ın Emlak Danışmanlarını uyardı...
Ekonomi Haberi
Hakan Akçam, Emlak Danışmanlarını Uyardı!

Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı ve aynı zamanda Ankara Tüm Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu üyesi olan Hakan Akçam, 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle ‘Taşınmaz Ticareti hakkında yönetmelik gereği’ yetki belgesi olmayan emlak danışmanının internette ilan veremeyeceğini söyledi.

 

Akçam, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 

14.10.2020 Tarihinde çıkan ve Yürürlüğe giren Revize edilen TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİK GEREGİ;

 

1-İnternet sitelerine 01.01.2021 Tarihi itibari ile 'YETKİ BELGESİ' olmayan hiçbir emlak danışmanı ilan veremeyecektir.

 

2-Emlak Ofislerinizde 'Sözleşmeli' ve 'Emlak Danışmanı' olarak beraber çalıştığınız arkadaşlarınızı 28.02.2021 tarihine kadar Ticaret Bakanlığı www.ttbs.gov.tr adresine girip kayıt yaptırmanız gerekmekte olup herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için bu tarihi geçirmemeniz gerekmektedir.

 

3-Taşınnaz Ticareti Hakkında Yönetmelik gereği; 5.Haziran 2018 öncesi müktesep haktan faydalanan meslektaşlarımızın Tic.İl Md. 'Yetki Belgelerini' müracaat etmelerinin son tarihi 31.03.2021 tarihidir. Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için bu tarihi geçirmemeniz gerekmektedir.

 

4-Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik gereği 'sözleşmesiz' çalışmak suç teşkil etmektedir. Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için kesinlikle 'sözleşme' yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde cezai işleme maruz kalabilirsiniz.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Hakan, Akçam,, Emlak, Danışmanlarını, Uyardı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı