Haber Detayı
06 Şubat 2021 - Cumartesi 17:22
 
Hakan Akçam: Esnafımızın Rahat Nefes Alması Gerekiyor
Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan Akçam, esnafın rahat bir nefes alması için Ekonomik İstikrar Kalkanı Kapsamındaki 25.000 TL verilen kredinin de ertelenmesi gerektiğini söyledi.
Ekonomi Haberi
Hakan Akçam: Esnafımızın Rahat Nefes Alması Gerekiyor

Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı ve aynı zamanda Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Hakan Akçam esnafın bitme noktasına geldiğini belirterek devlet tarafından daha çok desteklenmesi gerektiğini söyledi. Akçam, Esnaf kefalet kredi kooperatifleri aracılığıyla kullandırılan  Esnafların kredi borcu ertelenmesi kararı 04.02.2021 tarihinde 
Resmi Gazete'de yayımlandığını ve konuyla ilgili olarak ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bir açıklama yaptığını belirtti. "Esnaf ve sanatkârın Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredi borçlarına erteleme kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Yapılan açıklamada borçların 6 ay ertelendiği duyuruldu" şeklinde konuşan Hakan Akçam, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Devlet Bankaları aracılıgıyla küçük esnafa verilen Ekonomik istikrar kalkanı kapsamındaki Esnaf destek paketi adında işletme kredisi  25.000 TL nakit ve 25.000 Esnaf kart ödemeleri de bu kapsama girmelidir. Koronavirüs döneminde çok zor dönemden geçen esnaflarımızın da bu kapsama girmesi biraz olsun hem esnafımıza hem de piyasaya rahat nefes aldıracaktır."
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hakan, Akçam:, Esnafımızın, Rahat, Nefes, Alması, Gerekiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı