Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 00:29
 
Hakan Akçam, Gayrimenkul Alacak ve Satacakları Uyardı
Etimesgutta Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası yönetim kurulu üyesi Hakan Akçam, son günlerde meydana gelen bazı olayların ardından yetkili emlak danışmanlarını, gayrimenkul satıcılarını ve gayrimenkul alacak vatandaşlarımızı uyardı.
Güncel Haberi
Hakan Akçam, Gayrimenkul Alacak ve Satacakları Uyardı

Hakan Akçam, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları beyan etti;
 
Son  günlerde çok sayıda Gayrimenkül Satışı yapmak İçin sözleşme yapıp , gayrimenkul sahibiyim diye emlak bürolarına gelip gayrimenkul ü sözde değerinden aşağıya vermek vaadiyle kapora alıp izini kaybettiren ve farklı yöntemlerle sahtecilik,dolandırıcılık olaylarına şahit oluyoruz.
 
Yetkili Emlak Danışmanları ; 
 
Lütfen daire sahibiyim diye gelen kişilerden emin olun,gerekirse tapu ve belediye den mutlaka teyidini  alın. İş paylaşımı yaptığınız emlakçıyı iyi tanıyın,
Kapora yı kendi bünyenizde muhafaza edin..Bu anlamda çok uyanık davranın..
 
Gayrimenkul Alacaklara ;
 
Fiyatı normal değerinin çok altındaki Gayrimenkul fiyatlarına itibar etmeyin.Kesinlikle Yetki belgeli Emlak Danışmanıyla Çalışın, Yaptığınız ve imzaladığınız her evrakın bir suretini veya fotokopisini alınız.
 
Gayrimenkul Satıcıları ; 
 
Sizin haberiniz olmadan gayrimenkulünüzü satmak İçin sizin adınıza pazarlık yapıp kapora almak isteyen sahtekarlara fırsat vermemek için kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız, zaman zaman web tapu ve e-devleten gayrimenkulleriniz kontrol ediniz. Şüphelendiğiniz vakit mutlaka savcılıklara ve emniyet birimlerine ihbarda bulunun..
Bu tip mağduriyetlerin önüne geçmek için lütfen uyarılarımızı dikkate alın, 
Hiç kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz..
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hakan, Akçam,, Gayrimenkul, Alacak, ve, Satacakları, Uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı