Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 16:54
 
Hakan Akçam: İyi Bir İlçe Başkanı Nasıl Olmalıdır?
AK Parti’den Etimesgut İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Hakan Akçam, neden aday olduğunu gazetemize açıklarken “İyi Bir İlçe Başkanı Nasıl Olmalıdır?” sorumuza da yanıt verdi.
Etimesgut Haberi
Hakan Akçam: İyi Bir İlçe Başkanı Nasıl Olmalıdır?

 NEDEN ADAY OLDU?

   AK Parti İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Hakan Akçam, DEĞİŞİM VAADLERİNDE bulunurken “Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği doğrultuda teşkilatlarımızda başlayacak olan yenilenme hareketi içerisinde; Ülke menfaatlerini, her türlü menfaat ve çıkardan üstün tutacağına inandığım için Etimesgut ilçe başkanlığına aday oldum” açıklamasında bulundu.
 

    Hakan Akçam , Etimesgut’a ilişkin değişimin vaatlerinde bulunurken “Siyasetin pasif öznesi olmayacağız. Biz siyasetin aktif öznesi olacağız. Bizim yapacağımız siyaset, zaman kalınca partiye 5 dakika uğrama siyaseti değildir. Bedenimizi, ruhumuzu vereceğimiz bir siyasettir. İnsanların gönlüne girelim diye bu yoldayız. Gönüllülük esası hem benim için hem de teşkilatlarım için bitmiştir. Artık gönüllüyüz, zorunluyuz. Hepimiz kapı kapı memleketi gezmeye mecburuz. Biz siyaseti iki şey için yapıyoruz. Birincisi Allah’ın rızasını kazanmak, ikincisi ise bu milletin gönlünde yer edinebilmek için bu işi yapıyoruz” diye konuştu.
 
İYİ BİR İLÇE BAŞKANI NASIL OLMALI?

   Etimesgut’ta AK Parti’yi hakettiği yere getireceği ve günümüz koşullarına göre değişim sözü veren Hakan Akçam, “İyi bir İlçe Başkanı nasıl olmalı?” sorumuza da şu şekilde yanıt verdi:
   “Bir ilçe başkanı her şeyden önce halktan biri olmalı, halkı kucaklayabilmeli, yatay ve dikeyde yaşayanları bir tutmalı, iyi ve kötü günlerinde insanların yanında olmalı... Sözünün eri olmalı, insanları başından savmamalı, İlçe Yönetimi halkı kucaklayan kişilerden oluşturmalı, onlarla sürekli istişare etmeli. Halkın menfaatlerini gözetmeli, haksızlıklara karşı gelmeli.Yoksulun da zenginin de sofrasında oturabilmeli, ne oldum delisi olmamalı. Her konuda duyarlı davranmalı, kibirden kaçmalı, 24 saat boyunca iletişimini koparmamalı, telefonlarına cevap vermeli.
    İlçe başkanlığı kapılarını halka açık tutmalı,  medya ile iyi diyalog kurmalı. Ve en önemlisi, karşısındaki insana ayrım yapmamalı;  aksine kucaklamalı. İlçe başkanı ve yönetimin bireysel işlerinden uzak durmalı, kişisel maddi kazanç yönünde sarf ettiği gayreti;  parti, şehir ve ülke menfaati için sarf etmeli.Gerçek mağdurların işe alınmasını sağlamalı. STK ve basınla ilişkilerin bireysel beklentiler üzerinden kurmalı. Başkasının siyaseti ile siyaset yapmamalı. Yani özetle gücünü koltuktan almamalı, koltuğa güç vermeli..”


MÜTEVAZİ OLMALI!

“Tevazuu seçildikten sonra da devam edecek kadar sağlam karakterli olmalı. Her an halkın içinde olan, yürüyen, koşan, koşturan bir ilçe  başkanı olacağını htirmeli. Bütün kişisel meseleler, şahsi beklentiler, hevesler,  hırslar,  “benim dediğim olsun da partiye,  davaya ne olursa olsun”  bencillikleri bir kenara bırakılmalı ve en iyi icraatlarla milletin karşısına çıkmalı.
    Eleştirinin kendisini geliştirebilecek en büyük fırsat olduğunu bilmeli. Fakir ve muhtaç vatandaşların sosyo-ekonomik durumlarını takip etmeli. Yönettiği toplumda engellilerin hayatını kolaylaştıracak her türlü destek sağlamalı. Yaşanan şehirde sağlık ihtiyaçlarına duyarlı olamalı.


Topluma rehberlik etmeli. . Hayalleri olmalı: 

İlçe  başkanı yaşadığı  şehri değiştirebilmek için “nasıl bir şehir  istenildiğini anlaması gerek.. Tabi bunu yapabilmek için İlçesini  her açıdan çok iyi tanımalı. Danışmayı bilmeli: Herkes her şeyi bilemez. Bildiği konularda yüksek sesle konuşabilen ihtiyaç duyduğu ama bilmediği her şey için yetenekli kişilerle çalışmalı.  “Dürüst olmalı” diye bir madde koymadım. Çünkü; dürüstlük bir erdem değildir. Herkes dürüst olmalıdır. Çünkü ahlak ve hukuk kuralları bunu sadece iyi bir  ilçe başkanı için değil her vatandaş için dayatır."
 
Görüntünün olası içeriği: Hakan Akçam, yazı
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hakan, Akçam:, İyi, Bir, İlçe, Başkanı, Nasıl, Olmalıdır?,
Yorumlar
Haber Yazılımı