Haber Detayı
26 Ekim 2021 - Salı 00:37
 
Hakan Akçam: Konut Piyasası Canlanacak
Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar değişiklik gösteren oranlarda indirim uyguladı. Konutta 1 milyon TL'nin altındaki krediler için faiz oranı yüzde 1,29'a çekildi.
Ekonomi Haberi
Hakan Akçam: Konut Piyasası Canlanacak

Konut Piyasası Canlanacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın politika faizini 2 puan indirimle yüzde 16'ya çekmesinden sonra, kamu bankaları da faizleri indirdi. Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Adayı ve Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan Akçam, bundan birkaç gün önce konut kredileri faiz oranlarının da düşürülmesiyle ilgili bir beyanat verdiğini ve taleplerinin yerine getirildiğini belirterek konut piyasasının az da olsa canlanacağını bildirdi. Buna göre alınan son karara göre Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, kredi faizlerinde ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar değişiklik gösteren oranlarda indirim uyguladı.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından gerçekleştirilen ortak açıklamada; 22 Ekim 2021 tarihi itibarıyla kurumsal kredi faizlerinde ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim uygulandığını açıkladı. 

 

Akçam: Konutta faiz yüzde 1,29'a çekildi

Akçam, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi;

Kamu bankaları ihtiyaç ve taşıt kredi faiz oranlarında değişikliğe gitmezken; konut kredileri faizlerinde ise 26 Ekim 2021'den itibaren geçerli olacak şekilde 1 milyon Türk Lirası altındaki tutarlarda yüzde 1,29; 1 milyon Türk Lirası'nı aşan tutarlarda ise yüzde 1,34 faiz oranlarnın uygulanması kararını verdi. 

Üç kamu bankası tarafından gerçekleştirilen açıklamada; "Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir" denildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hakan, Akçam:, Konut, Piyasası, Canlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı