Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 00:59
 
Hakan Han Özcan'dan Mansur Yavaş'a Sert Eleştiriler
AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında ABB Başkanı Mansur Yavaş’a sert eleştirilerde bulundu..
Siyaset Haberi
Hakan Han Özcan'dan Mansur Yavaş'a Sert Eleştiriler

Asfalt atılmayan, bozuk caddelerin fotoğraflarını gösteren Özcan, “Yapılmayan işlerden arta kalana Sayın Yavaş, ‘tasarruf ettim’ dedi. Bunun adı tasarruf değildir. Sen iş yapmazsan bunun adı beceriksizliktir, iş bilmemezliktir. Bunun adı işten kaytarmaktır” dedi. Özcan basın toplantısında şunları söyledi:

“Gerek ABB Başkanı Mansur Yavaş, gerekse CHP ve İYİ Parti, her fırsatta AK Parti grubunun kendilerini çalıştırmadıklarını iddia ediyor. Hizmetlerin yapılmamasının nedeni biz değiliz. Onların iş bilmemezliği, beceriksizliği. Bunlar bu işi yürütemiyorlar, her geçen gün yavaş yavaş ayyuka çıkıyor, kamuoyu görüyor. Sosyal medya çalışmalarıyla bunları örtemezsiniz, çünkü biz bu şehirde yaşıyoruz. Bizler Ankaralının yararına gelen başkanlık yazılarına baktığımızda yüzde 95’ine evet demişiz. Biz böyle boş algılar yerine doğruları anlatmaya devam edeceğiz. Seçim öncesinde Sayın Yavaş, ABB’nin imkânlarının yeterli olduğunu, hiçbir şekilde borçlanmaya gerek kalmadığını çıktığı kanallarda defalarca söyledi. 200 günlük kitapçıkta da başta ASKİ olmak üzere belediye kurumlarının borçlarının azaldığı söylenmiştir.

 

‘EN BÜYÜK PROJESİ BORÇLANMA’

CHP’li ABB Başkanı Sayın Yavaş’ın bugüne kadar Meclis’e getirdiği en büyük birinci projesi borçlanma, ikinci projesi borçlanma, üçüncü projesi de borçlanma. Şu ana kadar toplamda 2 milyar 672 milyon TL borçlanma talebinde bulunmuş. ABB’nin 8.5 milyarlık borcunda iç borçlar ASKİ’nin ABB’ye, ASKİ’nin EGO’ya, belediyenin şirketlerine olan borcudur. ABB’nin iç borcu 2 milyar 598 milyon, ASKİ’ye borcu 7 milyon, EGO Genel Müdürlüğü’ne 2 milyar 356. Toplamda iç borcu 5 milyar 561. Büyükşehir’in dış borcu 3 milyar 257 milyon 924 bin lira. Normalde atıp ‘Aldığım 8 milyar borç’ diyorsun, aldığın borç 3 milyar 257. Sadece 9 ayda Meclis’ten 2 milyar 672 milyon borçlanma yetkisi istiyorsun biz buna ‘Hayır’ dediğimizde, ‘Bana iş yaptırmıyorlar’ diyorsun. 9 ayda böyle giderse 5 yılda komple Ankara’nın 50 yılı ipotek altına alınmış olacak. Bunu 25 yıl öncesinde CHP yönetiminde de görmüştük.

 

‘CHP ÇÖP, ÇUKUR, ÇAMUR DEMEK’

9 aylık süre içerisinde Ankara’ya bir tane park bile yapılmadı. Trafik yatırımları yapılmadı, asfalt dökülmedi, tamiratlar yapılmadı, her yer çukur, çöp, çamur. CHP, CHP’liliğini her yerde yapıyor. CHP; çöp, çukur, çamur demek. Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya 3 santim kar yağdı. İnsanlar 3 santim karda Mansur’un yüzünden mahsur kaldı. ABB karla mücadelede sınıfta kaldı. Bu durum gelecekte gerçekleşecek olan herhangi bir kar yağışı gibi durumlarda Ankara halkını haklı olarak endişeye sevk etmiştir. Sayın Yavaş’ın Ankara’yı yönetmedeki beceriksizliği, Ankaralılar tarafından seçilen Meclis üyelerinin bulunduğu Meclis’te de saygısızca devam etmektedir. Meclis üyelerinin konuşmalarının sık sık kesilmesi, azarlanması, hatta zabıta ile dışarı çıkartılma tehditleri, bizlere 28 Şubat baskıcı zihniyetini hatırlatmaktadır.

 

2020’DE KAÇ BÜROKRAT DEĞİŞECEK?

İlçelerimize herhangi bir bütçe ayrılmadı. Yapılmayan işlerden arta kalana Sayın Yavaş, ‘Tasarruf ettim’ dedi. Bunun adı tasarruf değildir. Sen iş yapmazsan bunun adı beceriksizliktir, iş bilmemezliktir. Bunun adı işten kaytarmaktır. Ankara Büyükşehir’in CHP’li Başkanı’nın beceriksizliğine bir diğer örnek ise atamalardır. Sayın Yavaş, göreve geldikten sonra tüm tecrübeli bürokratları ve genel müdürleri görevden alarak yerine yeni bürokratlar atadı. 9 aylık süreçte onlarca bürokrat ve şirket müdürü değiştirildi. Bu kadar değişim beceriksizlikten mi kaynaklanıyor? Yoksa arkadan uzanan başka eller veya hesaplar mı var? 2020’de acaba kaç bürokratı değiştirecek? Çalışmaya ne zaman vakit ayıracak bilemiyoruz. Değerli Ankaralılar belediyecilik; liyakatli, ehliyetli insanlardan oluşan ekip işidir. Bu, CHP’nin beceriksiz ekibinin yapabileceği bir yönetim işi değildir.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hakan, Han, Özcan'dan, Mansur, Yavaş'a, Sert, Eleştiriler,
Yorumlar
Haber Yazılımı