Haber Detayı
03 Kasım 2017 - Cuma 21:56
 
Hakverdi: Mezarlıkları Bile Satışa Çıkardılar
CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Akyurt Belediyesi Mezarlığı'nın satışa çıkarılmasıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Hakverdi'nin açıklaması şöyle:
Siyaset Haberi
Hakverdi: Mezarlıkları Bile Satışa Çıkardılar

Basına ve Kamuoyuna

AKP iktidarının basiretsiz iç ve dış politikaları sayesinde yaşanan krizlerin tüm yükü halkımızın sırtına yüklenmeye devam ediyor. Ekonomik politikalar alt üst olmuş durumda. Yabancı ve yerli sermaye Türkiye’yi riskli alan olarak gördüğünden yatırımlar durma noktasına geldi. Adeta günü kurtarma telaşına düşen hükümet yüksek faiz ile dolar ve avro’daki artışın önüne geçemiyor. Yine bugün açıklanan rakamlara göre enflasyon son 9 yılın en yüksek rakamlarına ulaşmış durumda.

Pervasızca yapılan kamu harcamaları ve “itibardan tasarruf olmaz” zihniyeti ile artan israf MTV ve ÖTV’ler ile halkın sırtından finanse edilmek isteniyor.

Kamu taşınmazları bir bir satılıyor..

AKP hükümeti göreve geldiğinden beri bir çok kamu kuruluşunu ve taşınmazını satarak tabiri caizse “elde avuçta bir şey bırakmadı.”

Geçtiğimiz haftalarda devrik başkan Melih Gökçek’in giderayak Ankara Büyükşehir Belediyesine ait birçok parseli satışa çıkarttığı haberleri gündemden düşmemişken bugün bir haber de yine AKP’li Akyurt Belediyesinden geldi.

Akyurt Belediyesi Mezarlığı satışa çıkarttı !!

8 Kasım 2017 Çarşamba Günü Saat: 10:00’da Akyurt Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda yapılacak ihale ile Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalle statüsü kazanan Akyurt ilçesine bağlı Saracalar’da bulunan 3689 metrekarelik arazinin satışı gerçekleştirileceği bilgisi hepimizi hayrete düşürecek cinsten. Muhammen bedeli 4.057.900 TL olan arazinin bir kısmında mahalle mezarlığı yer alırken, bir kısmında da faaliyetlerini sürdüren bir fabrika yapısının bulunması dikkat çekici.

Her fırsatta kutsallara sığınan AKP’li siyasilerin kutsalları arasında kabirlerinde yatan geçmişimiz bulunmamakta mıdır?

Saraca’lı yurttaşların atalarının bulunduğu mezarlık ve faaliyetine devam edip insanlara ekmek kapısı olan fabrika arazisi neden ve hangi gerekçeyle satılır?

Bu durumunun Akyurt belediye meclisince açıklığa kavuşturulması ve bir an önce bu karardan vazgeçilmesi doğrultusunda takipçisi olacağımı kamuoyuna saygıyla belirtirim.

 

Ali Haydar HAKVERDİ

CHP Ankara Milletvekili

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Hakverdi:, Mezarlıkları, Bile, Satışa, Çıkardılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı