Haber Detayı
13 Temmuz 2016 - Çarşamba 09:34
 
Hamamönü, Çin TV Kanalında Tanıtıldı
Hem şehir içinden hem de şehir dışından gün içinde binlerce kişiyi ağırlayan Hamamönü, bu seferde Çinli misafirlerine kapılarını açtı.
Altındağ Haberi
Hamamönü, Çin TV Kanalında Tanıtıldı

Hamamönü’nün tarihi ve kültürel dokusu, Çin Halk Cumhuriyeti’nin CNC Kanalı’na konu oldu. Haberde Hamamönü’nden övgü dolu sözlerle bahsedildi.

Hamamönü’ne övgü dolu sözler

Altındağ Belediyesi tarafından restore edilerek ayakta kalan Hamamönü, kapılarını bu sefer de, dünyanın öbür ucundan Çin’den gelen ziyaretçiler için açtı. Çin’in CNC isimli televizyon kanalı Hamamönü’nü tanıtan bir haberle izleyicilerinin karşısına çıktı. Ramazan Ayı’nda bölgeye kurulan alışveriş stantlarından Hamamönü Sanat Sokağı’na, tarihi Ankara evlerinden Karacabey Hamamı’na kadar birçok yerde çekim gerçekleştirildi.  Yapılan haberde Hamamönü’nün eski hali ile yani hali arasındaki farklar da ortaya kondu. Bölgenin daha önce Altın Elma ödülü aldığını duyuran CNC kanalı: “Hamamönü stres atmak için çok uygun bir yer” ifadelerini kullandı. Xinhua Haber Ajansı muhabirlerinden Shi Chun, Zou Yue Wu ve Wang Ewen ise bölgede halen Osmanlı izlerine rastlandığını vurguladı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hem, şehir, içinden, hem, de, şehir, dışından, gün, içinde, binlerce, kişiyi,
Yorumlar
Haber Yazılımı