Haber Detayı
02 Temmuz 2016 - Cumartesi 21:00
 
Hamamönü, Ramazan Ayı'nı Dualarla Uğurladı
Her akşam binlerce vatandaşa kapılarını açan Hamamönü’nde bir Ramazan daha geride kaldı.
Altındağ Haberi
Hamamönü, Ramazan Ayı'nı Dualarla Uğurladı

Ramazan Ayı, tüm İslam Alemi’ne olduğu gibi Hamamönü’ne de bereket getirdi. Ramazan Ayı’nın ruhuna en uygun etkinliklerin düzenlendiği Hamamönü ve Hamamarkası, 11 Ayın Sultanını da uğurladı.

 

Hamamönü’nde gönüller huzurla doldu

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri her yıl olduğu gibi yine mütevazı bir şekilde gerçekleşti. Hamamönü’nden kimi zaman ney sesi yükseldi, kimi zaman da en güzel ilahiler… Vatandaşlar, en keyifli sohbetlerin kapısını yine Hamamönü’nde araladı. Unutulmaz Ramazan akşamlarına ev sahipliği yapan Hamamönü, iftar için belirlenen en gözde mekânlardan oldu. Hamamönü’nde okunan Kur’an-ı Kerim ile gönüllere huzur dolarken hep bir ağızdan dualar edildi. Bölgede yer alan camiler ise özellikle teravih namazlarında doldu taştı.

İftarda Hamamönü’ne akın ettiler

Sadece Altındağ’dan değil Ankara’nın ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen vatandaşlar, bölgeye akın etti. Hamamönü’nü tercih edenler, burada hem günün yorgunluğunu attı hem de birbirinden güzel etkinliklerle huzurlu vakit geçirdi. Ankaralıların buluşma noktası haline gelen Hamamönü, tasavvuf müziğinin de tek adresi olarak dikkat çekti. HHamamarkası’nda söylenen ezgiler kulakların pasını sildi.

Altındağ Belediyesi tarafından Hamamönü’ne kurulan stantlar ise alışveriş merkezlerini aratmadı. Hediyelik eşya, takı, antika müzik aletleri, el ürünleri ve daha birçok ürünün yer aldığı stantlara turistler de ilgi gösterdi. Stantlar, çevre düzenlemesi ve modern görüntüsüyle hem esnaf hem de vatandaş tarafından tam not aldı. Binlerce kare fotoğrafın çekildiği Hamamönü, Ramazan Ayı’nı dualarla uğurladı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Her, akşam, binlerce, vatandaşa, kapılarını, açan, Hamamönü’nde, bir, Ramazan, d
Yorumlar
Haber Yazılımı