Haber Detayı
20 Kasım 2016 - Pazar 10:45
 
Hamamönü'ne Tarihe Dokuya Uygun Çarşı Yapılıyor
Gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarının ardından Ankara’nın turizm ve ticaret merkezi haline gelen Hamamönü bölgesine, tarihi dokuya uygun yepyeni bir çarşı inşa ediliyor.
Altındağ Haberi
Hamamönü'ne Tarihe Dokuya Uygun Çarşı Yapılıyor

Bölgedeki ticari hayata daha fazla canlılık kazandırması beklenen çarşının inşaatı büyük bir hızla ilerliyor.Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan çarşıda, her detay titizlikle düşünüldü. Toplam 6 dükkan ve 6 ofisin bulunacağı çarşı, 3 kattan oluşuyor. Yaklaşık 2000 metrekare büyüklüğündeki çarşı, şimdiden hem mahalle sakinleri hem de Hamamönü ziyaretçileri tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

“İhtiyaçlara yönelik adımlar atıyoruz…”

Altındağ’daki gelişimin büyük bir hızla sürdüğünü belirten Başkan Veysel Tiryaki, Hamamönü ve Hamamarkası bölgesinin turizmin olduğu kadar, ticaretin de merekzi haline geldiğini söyledi. Altındağ’ın artık daha modern bir hale geldiğini söyleyen Tiryaki, “Yatırımlarımızı bu doğrultuda hayata geçiriyoruz.” dedi.

Başkan Tiryaki “Altındağ yeni yatırımlarıyla herkesin yakından takip ettiği bir ilçe haline geldi. Halkımızın isteklerini her zaman göz önünde bulundurduk. Daha rahat yaşam alanları sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu çarşının da bölgeye daha fazla hareket katacağı

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gerçekleştirilen, restorasyon, çalışmalarının, ardından, Ankara’nın, turizm, tic
Yorumlar
Haber Yazılımı