Haber Detayı
08 Ekim 2016 - Cumartesi 10:20
 
Haymana'da 2 Canlı Bomba Kendilerini Patlattı
Ankara'da, Haymana yolunun 9. kilometresindeki özel bir at çiftliğinde sıkıştırılan teröristler, polisin "teslim ol" çağrısı üzerine araçtaki bombayı patlatarak intihar etti.
Asayiş Haberi
Haymana'da 2 Canlı Bomba Kendilerini Patlattı

Ankara-Haymana Yolu'nda polis ekiplerinin yaptığı operasyonda yakalanacaklarını anlayan iki terörist kendilerini patlattı.

Ankara Valisi Ercan Topaca, canlı bombaların PKK bağlantısı ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

DİYARBAKIR'DAN GELEN İHBAR ÜZERİNE...

Ankara-Haymana Yolu'nda polisin 'Dur' ihtarı üzerine canlı bombaların kendilerini patlatmasın ardından olay yerine gelen Ankara Valisi Topaca, Diyarbakır'dan yapılan bir ihbar üzerine polisin yoğunlaştığını vurgulayarak sabah saatlerinde kendilerine teslim olmaları yönünde ikaz edildiğini kaydetti.

Topaca, "Daha biz müdahale etmeden kendilerini patlattılar. Bir kimlik bulduk Bingöl doğumlu Harun Arslan. Harun Arslan'ın Diyarbakır'da bir süredir ortalıkta görünmediği yönünde istihbarat alınmıştı. Bir bayan olduğunu da düşünüyoruz ama henüz onun kimliği tespit edilmiş değil" ifadesini kullandı. Topaca, 3'üncü bir kişiden daha şüphelendiğini ifade ederek bunun henüz daha net olmadığını belirtti.

TÜRK BAYRAKLI KAMUFLAJ

200 kilogram amonyum nitrat olduğunu ve plastik patlayıcılar olduğunu düşündüklerini vurgulayan Topaca, "Arkadaşlarımız alanda yoğun bir çalışmayı devam ettiriyorlar. Bunların amacı neresiydi, nereyi patlatmak istiyorlardı orası çok kesin değil. Araca Türk bayrağı asmışlar, kendilerini kamufle etmeye çalışmışlar. Henüz örgüt bağlantısı net değil ama elde ettiğimiz bilgiler Harun'un PKK bağlantılı olma ihtimali yüksek. Olayın yapılma ve planlanma şekli olarak PKK işaret ediyor" diye konuştu. (İHA)

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankarada, Haymana, yolunun, 9, kilometresindeki, özel, bir, at, çiftliğinde, sık
Yorumlar
Haber Yazılımı