Haber Detayı
23 Mayıs 2013 - Perşembe 18:13
 
Hayri Kozakçıoğlu İntihar Etti
Eski Olağanüstü Hal Bölge Valisi Hayri Kozakçıoğlu İstanbul Sarıyer'deki evinde intihar etti. İlk bilgilere göre Kozakçıoğlu, silahla evinde yaşamına son verdi.
Güncel Haberi
Hayri Kozakçıoğlu İntihar Etti

SİLAHLA KALBİNE ATEŞ ETTİ

Kozakçıoğlu'nun silahla kendisini kalbinden vurarak intihar ettiği belirlendi.

HAYRİ KOZAKÇIOĞLU KİMDİR

1938'de Alaşehir'de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Mülki İdare Amirliği, Valilik, Kaymakamlık, Mülkiye Müfettişiliği, Başmüfettişlik, Erzurum Valiliği, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Adana, Sakarya, Diyarbakır Valiliği, Olağanüstü Hal Bölge Valiliği, İstanbul Valiliği yaptı.

DYP'DEN MİLLETVEKİLİ OLDU

20' nci Dönem'de DYP'den İstanbul Milletvekili seçildi. Evli ve 3 çocuk babası olan Kozakçıoğlu; 18 Nisan 1999 seçimlerinden sonra 21.dönem İstanbul milletvekilli olarak Meclis'e yeniden girdi. İpekçi Suikastı'nın soruşturmasında polis müdürü olarak görev yaptı.

2 MİLYAR LİRAYI HESABINA GEÇİRDİ İDDİASI

Olağanüstü Hal Bölge Valiliği yaptığı dönemde, Kuzey Irak'tan göç eden Kürtler için gönderilen 2 milyar lirayı hesabına geçirmekle suçlandı. Kozakçıoğlu söz konusu parayı 12 Ağustos 1991'de getirdiğini ve 18 Ocak 1993'te Bölge Valiliği'nin talebi üzerine geri gönderdiğini, parayı dönemin İçişleri Bakanı Mustafa Kalemli'nin onayı ile aldığını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Olağanüstü, Hal, Bölge, Valisi, Hayri, Kozakçıoğlu, İstanbul, Sarıyerdeki,
Yorumlar
Haber Yazılımı