Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 23:10
 
Hellas Junior 2017 Badminton Turnuvası Sona Erdi
Türkiye Badminton Federasyonu 2017 faaliyet programında yer alan ‘ Hellas Junıor 2017 Badminton Turnuvası ‘ 21 – 23 Nisan 2017 tarihleri Yunanistan’ın Sidirokastro şehrinde gerçekleşti.
Spor Haberi
Hellas Junior 2017 Badminton Turnuvası Sona Erdi

            Turnuva’ya Polonya, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs Rum Cumhuriyeti, Yunanistan, Türkiye, Moldova, Bulgaristan, Romanya, İsrail, Sırbistan, Kazakistan ve Endonezya olmak üzere 12 Ülke’den 137 Milli Sporcu katıldı.

            Hellas Junıor 2017 Badminton Turnuvası’na ülkemizi temsil etmek üzere Badminton Milli Takım Antrenörlerinden Nursel Çakır, Murad Sönmez, Üstün Köksal ve Yusuf Yıldız ile birlikte Milli Takım Sporcularmızdan Yazgan Çalışır, Berkay Çiçen, Zehra Erdem, İlayda Nur Özelgül, Büşra Ünlü, Emre Sönmez, Tayfun Taşdemir, Yusuf Yaşar ve Naime Yılmaz katıldı.

            3 gün süren heyecanlı mücadelenin ardından, Karışık Çiftler kategorisinde Emre Sönmez&İlayda Nur Özelgül Şampiyon, Yusuf Yaşar&Naime Yılmaz ikinci; Çift Kızlar kategorisinde Zehra Erdem&İlayda Nur Özelgül Şampiyon; Tek Bayanlar kategorisinde Naime Yılmaz ikinci, Büşra Ünlü üçüncü; Çift erkekler kategorisinde Berkay Çiçen&Tayfun Taşdemir üçüncü; Tek erkekler kategorisinde ise Yusuf Yaşar ikinci oldu.

            Badminton Milli Takımımız, Yunanistan’dan 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya ile ülkemize dönüyorlar.

            Badminton Federasyon Başkanı Murat ÖZMEKİK;  ‘ Emeği geçen Badminton Milli Takım Antrenörlerimizi ve Milli Takım Sporcularımızı tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan ve Spor TOTO Teşkilat Başkanı M. Muharrem Kasapoğlu’na şuana kadar vermiş oldukları bütçe destekleri için teşekkür etti ve hedeflerinin 2017 yılında da ülkemize daha büyük başarılar getirmek ve Sosyal sorumluluk alanında ülkemiz gençlerine daha büyük yatırımlar yapmak olduğunu belirtti ve Gençlik ve Spor bakanımız ve Spor Genel Müdürümüzün bütçe desteklerinin artarak devam etmesini dilerim.’ dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hellas, Junior, 2017, Badminton, Turnuvası, Sona, Erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı