Haber Detayı
24 Temmuz 2014 - Perşembe 22:11
 
Hilmi Özer'den Gazetemize Çarpıcı Açıklamalar
AK Parti Etimesgut’ta İlçe Başkanı Hilmi Özer, ilk röportajını gazetemize yaparken yenilenen bir teşkilat olarak hedeflerini anlattı.
Etimesgut Haberi
Hilmi Özer'den Gazetemize Çarpıcı Açıklamalar

30 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığını kaybeden bir teşkilatın başına geçtiniz. Etimesgut’u iyi tanıyorsunuz ve bu anlamda ilk hedefiniz nedir?

 

Öncelikle Büyükşehir ve Etimesgut Belediye Meclis Üyeliğinin ardından şahsımı İlçe Başkanlığı gibi bir göreve layık gören, beni  bu göreve getiren teşkilatımızın tüm yöneticilerine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Sizin de ifade ettiğiniz gibi Etimesgut’u çok iyi bilen insanlardan birisiyim. Yıllarca belediyecilik yaptık. Kendi mahallemizde çalıştık ve kendi mahallemizde kazandık. Dolayısıyla kentimize hakim olduk. Sorunlarımızı biliyorum. İlk hedefimiz olarak ise Cumhurbaşkanlığı seçimini belirledik. Biliyorsunuz bir Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Türkiye’nin kendi özgür iradesiyle sandığa gideceği seçimi yaşayacağız. Etimesgut Teşkilatı olarak bu partiden ikinci Cumhurbaşkanı çıkacağımız Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı köşkte görmek istiyoruz. Bunun için teşkilat olarak elimizden ne geliyorsa çalışacağız. Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olması yolunda çalışmalarımızı azami gayretle yapacağız.

 

AK Parti ve CHP’de seçim kaybetmenin bir burukluğu var. 2 dönemdir de üst üste Etimesgut’ta seçim kazanan bir Enver Demirel var. Demirel’in bu anlamda rakipsiz olduğunu söyleyebilir misiniz? Nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Her şeyden önce milletin iradesine saygımız sonsuz. Neticede AK Parti, Belediye Meclis Üyeliği anlamında en fazla oyu aldı ama başkanlığı MHP’nin adayı Sayın Enver Demirel kazandı.Tabii bizim AK Parti Grubu olarak görevlerimiz farklı. Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel’in görevlerinden farklı. Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği cephesinden baktığımız zaman mutlaka iç içe olan görevler vardır. Kendine göre sorumlulukları da bulunuyor. AK Parti Belediye Meclisi’nde büyük bir çoğunluğa sahip. CHP’nin 7, MHP’nin 12 ve AK Parti’nin 18 meclis üyesi bulunuyor. Dolayısıyla seçimi her ne kadar başkanlık anlamında kaybetsek te belediye meclis üyeliği bakımından güçlü olmamızın bir rahatlığına sahibiz.

 

Meclis çalışmalarımız esnasında halkımızın ve Etimesgutluların gerçekten yararına olan her konuda partimizin misyonuna, vizyonuna aykırı olmayan konularda sorun çıkaracak durumda değiliz. Hizmet noktasından baktığımız zaman, Etimesgutluya nerede faydamız olursa o noktada hizmetlerin yanında olacağız.

 

Belediye yönetimi kendini rahat hissedebilir. Ama biz muhalefet etmemiz gerektiği yerde muhalefetimizi yapacağız. Etimesgut’un yararına değil zararına olacak şeylerde mutlaka muhalefetimizi yapacağız. Önemli olan Etimesgutlunun yararına yapılacak hizmetlerdir.

 

Seçimlerin üzerinden 4 ay geçmesine rağmen ETİ-PARK ile ilgili herhangi bir gelişme yok. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

 

ETİ-PARK konusunda biliyorsunuz meclis toplantılarının Kesin Hesap görüşmelerinde değerlendirmemi yapmıştım. Burada şöyle bir ifade kullanmıştım. 11.5 trilyon lira faiz ödenerek Etimesgut Belediyesi’ne kazandırılan bir proje olduğunu söylemiştim. Ödenen faizlerle geldiğimiz noktaya baktığımız zaman; inşaatın başlamasından durdurulmasına kadar olan sürede gelinen bir nokta var. Belediyeye alınarak faizle para yatırılması noktasına kadar olan geçen bir süreç var. Ardından o kadar süre geçmesine, paraların ödenmesine rağmen hala Etimesgut’a kazandırılamayan bir bina var ortada. Artılarını eksilerini hesap ettiğiniz zaman, Etimesgut Belediyesi’ne kazandırılmasında ne derecede kazanımlar olduğu noktasında benim tereddütlerim var.

 

Ancak neticede öyle veya böyle bir şekilde Belediyemize alındı. Geçen sürede Etimesgut’a ve halkımıza verdiği, kazandırdığı bir şey yok buranın. Tam tersi her geçen gün kaybediyor. Bomboş duruyor, 2009 seçimlerinde Belediye Başkanı burayı kullanarak seçim kazandı. Bugüne gelene kadar buraya çivi bile çakılmadı. Sayın Demirel, yüklü bir faiz ödeyerek burayı Belediyeye kazandırdı ama bekledikçe bu binanın altı, her yağmur yağdığında su doluyor. Dolayısıyla binanın ekonomik ömrü de gidiyor. Fizik olarak yağmurdan etkileniyor. Başkan ne yaparsa yapsın, burayı Etimesgut halkının hizmetine sunsun. Bu konuda AK Parti Grubu olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Etimesgut halkının yararına gördüğümüz bir hizmet varsa biz engel olmayız.

 

İsrail’in Gazze’de yaptığı vahşet hakkında neler söyleyeceksiniz?

 

Gerçekten şu an bizim için Türkiye için önemli olduğuna inandığımız Gazze’de, İsrail tarafından büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Vahşet uygulanıyor. Orada maalesef İsrail halkı, geçmişte Almanların kendi ecdatlarına yaptığı zulmü, soykırımın aynısını bir başka millete uyguluyor. İsrail’in yaptığı bu soykırımı, AK Parti İlçe Başkanı olarak kınıyorum. Cenab-ı Allah’tan oradaki kardeşlerimize sabırlar diliyorum. İnşallah ülkemiz olarak oradakilerin yaralarını sarmak için hükümetimiz elinden geleni fazlasıyla yapacaktır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Etimesgut’ta, İlçe, Başkanı, Hilmi, Özer, ilk, röportajını, gazetemiz
Yorumlar
Haber Yazılımı