Haber Detayı
25 Eylül 2014 - Perşembe 15:53
 
Hilmi Özer'den İddialı Açıklamalar
AK Parti Etimesgut İlçe Danışma Meclisi toplantısında bir konuşma yapan İlçe Başkanı Hilmi Özer gündemi değerlendirdi.
Etimesgut Haberi
Hilmi Özer'den İddialı Açıklamalar

Son gelişmeler karşısında hükümetin aldığı tutumun ne kadar doğru olduğunun ortaya çıktığını vurgulayan Özer; 2002 yılından bugüne kadar AK Parti hükümetinin katlanarak giden başarılarına değindi. Türkiye’nin bu süreçte nasıl bir yol izlediğini anlatan Özer, ülkede her geçen gün reform niteliğindeki kararlara imza atıldığını dile getirdi.  Özer, gönüllerin daha çok fethedileceğini ve bu hizmetlerin devam edeceğini vurguladı.

ETİ-PARK İŞ MERKEZİ GÖZLERİ TIRMALIYOR

Etimesgut’un 1990 yılında İlçe olmasından bugüne kadar ilerlemesini, büyümesini ve gelişmesini anlatan Hilmi Özer, ilçe olduğundan bugüne gelen gelişmeleri değerlendirerek nüfus yoğunluğuna değinip sorunlarını dile getirdi. Bugüne kadar güzel hizmetler yapılan İlçede yapılan işlerin de bazen sekteye uğradığını vurgulayan Özer, Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği hizmetler olmasa Etimesgut’un köy görünümünden kurtulamayacağını, bunun nedeninin de yanlış siyasi tercihler olduğunu söyledi. 2007 yılında hızlı bir şekilde inşaatı başlatılan büyük devasa bina olarak nitelendirdiği ve halen günümüze kadar tek bir çivi çakılmayan Eti-Park iş merkezinin gözleri tırmaladığını ve vatandaşın gönlünde büyük yara olarak kaldığı söyledi. “Eti-Park’ın şu andaki durumu Etimesgut’un yerinde saydığının göstergesi değil mi?” diyen Hilmi Özer, belediyenin faaliyet raporundan da bahsetti. Rapordaki gelir gider kalemlerine değinen Özer, faiz giderleri, ceza gelirleri ve otopark gelirlerinin olduğunu bunların da 5milyon civarında olduğunu belirtti. Özer, “Otopark gelirine baktım sıfır, niye sıfır Etimesgut’ta vatandaşın arabasını çekeceği otopark yok ki. Peki, soruyorum bu belediye otopark yapmayacak ta ne yapacak? Çarşıda gezerken tuvalet ihtiyacı duyduğunuzda gideceğiniz bir tuvalet yok. Sonra çıkıp Etimesgut’u farklı şehirlerle kıyas ediyorsunuz.  Sizlere buradan söz veriyorum, Etimesgut’ta AK Partiyi iktidar yapana kadar Hilmi Özer’in gözüne çok uyku haramdır” dedi.

ARTIK TAKİP EDİLEN BİR BELEDİYE VAR

Etimesgut’un tekrardan şehir kimliğine bürünmesi için AK Parti iktidarına geçmesi gerektiğini belirten Özer, diğer AK Partili Belediyelerden örnek vererek hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Sincan, Mamak ve diğer belediyelerin şehir kimliğinde olduğunu ama 2007 yılında yapılan iş merkezinin 7 yılda çeşitli bahanelerle halen hizmete sunamayan Belediyenin ben şunu yaptım, ben bunu yaptım övgüleriyle söz etmesinin anlamsız olduğunu belirtti. “Herkes bundan sonra iyi bilsin ki artık takip edilen bir belediye var, hesap sorulacak bir belediye var, hesap soracak da bir ilçe var. Etimesgut’ta Ak Partili Belediyelerle diğer partili belediyelerin farkını görebiliyorsunuz” dedi.

İlçe Başkanlık görevine geldiği günden bu yana halkın içinde olduklarını da söyleyen Özer  “Cenazelerde varız, düğünlerde varız, derneklerde varız, çarşıda ve esnafta varız, Allah ömür verdiği müddetçe de var olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Etimesgut, İlçe, Danışma, Meclisi, toplantısında, bir, konuşma, yapan
Yorumlar
Haber Yazılımı