Haber Detayı
10 Ekim 2014 - Cuma 10:34
 
Hilmi Özer'den Kurban Pazarı Eleştirisi
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Hilmi Özer, geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nda, Etimesgut Belediyesi’nin sınıfta kaldığını söyledi.
Etimesgut Haberi
Hilmi Özer'den Kurban Pazarı Eleştirisi

Aynı zamanda Belediye Meclis Üyeliği görevini de sürdüren Hilmi Özer, açıklamasında Kurban Bayramının 1. Gününde Yeşilova mahallesine kurulan 400 çadırlı kurban pazarında birçok eksikliğin bulunduğuna dikkat çekerek “Belediyemizin; 400 kurban çadırının kurulduğu kurban pazarında, çadır başına 4 Bin TL ücret aldığını duyduk. Ama maalesef alınan bu ücretlere rağmen Belediyemiz büyük bir organizasyon bozukluğu, düzensizlik içindeydi” diye konuştu.

Hilmi Özer, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamasında “Kurban Pazarı’nda satış yapan hayvan sahipleri, besicilerimiz zaten burada kalırken ücretini ödeyerek kalıyorlar. Ancak ödemiş oldukları bedelin karşılığını üzülerek belirtmek istiyorum ki ne onlar gördü, ne de kurbanını almaya giden vatandaşlarımız gördü. Dolayısıyla burada hizmette bir organizasyon eksikliği olduğunu gördük. Belediyemizin gerekli çalışmayı yapamadığını ve halkımızın nezdinde büyük bir yara aldığını tahmin ediyorum.

Böyle zamanlarda, böyle önemli günlerde çalışmalar daha iyi planlanmalıdır. Önceden ilçemizde kurban yerleri iki ayrı yerde yapılıyordu. Bağlıca bölgemizde ve Eryaman bölgemizde. Şimdi ise sadece tek bir alanda yapıldı. Yeşilova mahallesi’nde kurban pazarı kuruldu, kesim yerleri düzenlendi. Ancak bunun yetersiz olduğunu gördük. Tüm bu olanlar önceden düşünülmeliydi. Bu alanda hem canlı var, hem de canlılara hizmet eden insanlar var. Ne canlılar güzel bir hizmet alabildi, ne de bu canlılara hizmet eden insanlar hizmet alabildi.

Etimesgut Belediyesi, gerçekten bu bayramda vatandaşlarımıza da canlı hayvanlara da hizmet edemedi. Ulaşımda büyük sıkıntı yaşandı. Organizasyon çok kötüydü. Etimesgut’a ve Belediyemize yakışmadı. Kurban pazarına gelen insanlarımıza bu alanda hizmetlerin eksik olduğunu, tuvalet ihtiyaçlarını bile giderecek yerlerin yapılmadığına şahit olduk. Bunun değerlendirmesini de Etimesgut halkımızın yapacaktır” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Etimesgut, İlçe, Başkanı, Hilmi, Özer, geride, bıraktığımız, Kurban,
Yorumlar
Haber Yazılımı