Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 22:43
 
Hoy-Tur Halk Dansları Ekibi, Yeni Merkezine Kavuştu
Türkiye ve dünya birincilikleri ile halk danslarında marka olan Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları yeni merkezine kavuştu.
Çankaya Haberi
Hoy-Tur Halk Dansları Ekibi, Yeni Merkezine Kavuştu

Türkiye ve dünya birincilikleri ile halk danslarında bir marka olan Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları yeni merkezine kavuştu. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya Belediyesi Dans Merkezi’ni Hoy-Tur dansçılarının ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirdi. Açılış öncesi Hoy-Tur farklı yörelere ait halk oyunlarını icra etti. Kısa bir konuşma yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Hoy-Tur Belediyemizin yıllardır gururu olan bir topluluk. Sadece Türkiye’de değil adını dünyaya duyurmuş bir grup. Biz de Hoy-Tur’umuza daha fazla sahip çıkmak adına kendilerinin rahatlıkla kullanacağı bu güzel tesisi yeni başarılar için açıyoruz” dedi.

Görev başında olduğu günden bu yana Çankaya’nın en büyük yatırım programını hayata geçirdiklerini dile getiren Taşdelen, kreşlerden yüzme havuzlarına, Çankaya Evlerinden kapalı pazar yerlerine çok büyük yelpazede hizmet gerçekleştirdiklerini aktardı.

 

YENİ KÜLTÜR MERKEZİ MÜJDESİ

Çankaya Belediyesi olarak 4,5 yılda Zülfü Livaneli Kültür Merkezi ve yeniden inşa ettikleri Yılmaz Güney Sahnesi’ni hizmete açtıklarını, Atatürk Kültür Merkezi ve Mülkiye Kültür Merkezinin ise kısa sürede açılacağını hatırlatan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen beşinci olarak ise Oran’da Nazım Hikmet Kültür ve Gençlik Merkezi’ni açacaklarının müjdesini verdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hoy-Tur, Halk, Dansları, Ekibi,, Yeni, Merkezine, Kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı