Haber Detayı
19 Eylül 2014 - Cuma 23:49
 
HOY-TUR Kapılarını Yeni Dansçılara Açtı
Çankaya Belediyesi’nin yarım asırlık Halk Dansları Topluluğu (HOY-TUR), kapılarını yeni dansçılara açtı.
Çankaya Haberi
HOY-TUR Kapılarını Yeni Dansçılara Açtı

Çankaya Belediyesi’nin yarım asırlık Halk Dansları Topluluğu (HOY-TUR) yeni eğitim öğretim dönemi dansçılarına kapılarını açtı. Anadolu’nun tüm yörelerine ilişkin dans eğitimi veren, üyelerini yurt içindeki ve dışındaki yarışmalara hazırlayan HOY-TUR, kurulduğundan bu yana pek çok Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonluklarına imza attı.

Halk danslarını geleceğe taşıyacak kuşaklara yenilerini eklemeye hazır olan HOY-TUR,  ilköğretim 4. ve 5. sınıf öğrencilerine ‘yıldızlar’, 16-25 yaş arasına, ‘gençler’, 26 yaş ve üzerine ise ‘yetişkinler’ kategorisinde eğitim verecek.

1970’DEN BERİ TÜRKİYE’Yİ TANITIYOR

1970 yılından bu yana halk danslarının ve kültürünün öğretilmesinde etkin rol oynayan HOY-TUR, uluslararası etkinliklerde, Amerika, Almanya, Yunanistan, Danimarka, Çin, Cezayir, Japonya, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Polonya, Romanya, Avustralya, Gürcistan gibi ülkelerde sayısız gösteri yaparak, Türkiye’nin tanıtılmasına da büyük katkı sağladı.

YENİ DÖNEM ÇANKAYA ÇARŞI’DA 
Yeni dönemde Çankaya Belediyesi Çarşı’daki yeni yerinde eğitim verecek olan HOY-TUR, Şehit Gönenç Caddesi No:5 (Maltepe Cami yanı) Maltepe adresinde bulunuyor. Kurslara ilişkin ayrıntılı bilgi, 232 17 27 numaralı telefondan alınabiliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi’nin, yarım, asırlık, Halk, Dansları, Topluluğu, (HOYTUR), ka
Yorumlar
Haber Yazılımı