Haber Detayı
08 Mayıs 2013 - Çarşamba 10:29
 
Hüsrev Özkara Etimesgut Adaylığını Açıkladı
CHP’den Etimesgut Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Av. Hüsrev Özkara, yıllardır Ankara’nın taşrası konumunda olan Etimesgut’u cazibe merkezi yapacağını söyledi.
Etimesgut Haberi
Hüsrev Özkara Etimesgut Adaylığını Açıkladı

CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı önünde, binlerce partilinin katıldığı basın açıklaması miting havasında geçti. 

Konuşması sık sık partililerin, “adayımız Özkara, hedefimiz Ankara” sloganlarıyla kesilen Özkara, Etimesgut’un taşralılıktan kurtulamadığı gibi Ankara’nın da hızla taşralı bir şehir haline geldiğine dikkat çekti. Özkara, biri CHP’yi Etimesgut’ta iktidar yapmayı, diğeri CHP yönetiminde mutlu bir Etimesgut yaratmayı hedeflediğini belirten açıklamasında şunları söyledi:  

 

Etimesgut, bir yanıyla tarihi bir öneme sahip, diğer yanıyla modern sitelerin bulunduğu bir ilçedir. Ancak bugüne kadar ne tarihi anlamına uygun ne de modern yüzüne uygun bir şehirleşme yaşanmamıştır. Bir zamanların demiryolu ağı üzerindeki istasyon konumundaki öneminden dahi uzaklaşmış, Ankara’nın merkez ilçesi olmasına rağmen tipik bir taşra kasabası konumuna dönüşmüştür. Etimesgut, taşralılıktan kurtulamadığı gibi, Ankara da, tarihsel ve toplumsal öneminden uzaklaşıp hızla taşralılaşmıştır. Birinci hedefimiz, CHP’yi Etimesgut’ta iktidar yapmak; buna bağlı olarak ikinci hedefimiz mutlu bir Etimesgut yaratarak, Etimesgut’u cazibe merkezi haline getirmektir. Etimesgut’tan başlayarak, yeni bir belediyecilik anlayışıyla Ankara’yı tanıştıracağız ve 20 yıldır bir çöküntü şehrine dönüştürülen Ankara’yı Etimesgut başta olmak üzere ilçeleriyle beraber yeniden yaşanılabilir bir şehir yapacağız.” 

 

Konuşması sık sık, “Adayımız Özkara, hedefimiz iktidar”, “Adayımız Özkara, hedefimiz Ankara”, “Etimesgut seninle güzelleşecek” sloganlarıyla kesilen Özkara, konuşmasının sonunda kendisine destek verenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi ve teşekkür etti.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP’den, Etimesgut, Belediye, Başkanlığına, aday, adaylığını, açıklayan, Av, Hüs
Yorumlar
Haber Yazılımı