Haber Detayı
29 Ocak 2017 - Pazar 16:29
 
İlhan Cavcav'ın Adı Çankaya'da Yaşatılacak
Alper Taşdelen: “İlhan Cavcav başkanımızın adını Gençlerbirliği ile birlikte yapacağımız bir parka vereceğiz. Anısını Çankaya’da yaşatacağız”
Spor Haberi
İlhan Cavcav'ın Adı Çankaya'da Yaşatılacak

Çankaya Belediyesi, topluma yön vermiş değerlerine sahip çıkmaya devam ediyor. Bülent Ecevit, Cahit Sıtkı Tarancı, Yılmaz Güney, Can Yücel, Tarık Akan gibi siyaset ve sanat dünyasının büyük isimlerinin yanı sıra şehitlerin, akademisyenlerin ve spor adamlarının isimlerini de parklarında ve sosyal tesislerinde yaşatan Çankaya, şimdi de yeni parklarından birisine İlhan Cavcav adını veriyor.

TAŞDELEN: "ANISINI ÇANKAYA'DA YAŞATACAĞIZ"

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in “İlhan Cavcav’ın anısını Gençlerbirliği ile birlikte yapacağımız parkta yaşatacağız” açıklamasıyla gündeme gelen park, Çayyolu Koru Mahallesi’nde hayata geçecek. Türk sporuna yarım asır hizmet etmiş olan Gençlerbirliği Spor Klübü’nün efsane başkanı İlhan Cavcav’ın adı Koru Mahallesi’nde yapılacak parkta yaşayacak.

YAZA BİTMİŞ OLACAK

Toplam alanı 9 bin metrekarelik park, yaklaşık 8 bin metrekarelik yeşil alana sahip olacak. Parka, ilk kez Çankaya Belediyesi tarafından Ankara’ya kazandırılan, 2 biyolojik gölet yapılacak. 1000 ve 105 metrekare büyüklüğünde olacak biyolojik göletleri, çocuk oyun alanları, oturma grupları ve yeşil dokusuyla bölge halkına hizmet edecek park, efsane spor adamının adını da yeni nesillere aktaracak. Parkın, tüm çalışmalarının tamamlanmasının ardından yaz aylarına girerken açılması planlanıyor. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Alper, Taşdelen, “İlhan, Cavcav, başkanımızın, adını, Gençlerbirliği, birlikte,
Yorumlar
Haber Yazılımı