Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 22:27
 
İrfan Değirmenci, Yenimahalle'de Sahne Aldı
Televizyon ekranlarının sevilen habercisi İrfan Değirmenci "Anne Ben Artist Oldum" adlı iki perdelik müzikli tek kişilik gösterisini, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Yenimahallelilerin beğenisine sundu.
Yenimahalle Haberi
İrfan Değirmenci, Yenimahalle'de Sahne Aldı

Habercilikte göstermiş olduğu başarıyı sahnede de sürdüren Değirmenci, kendi hayatı ve insanlık öykülerini anlattığı şovu ile büyük beğeni topladı.

Performansı ile beğeni topladı

Gösteriyi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve yönetimi de izledi. Vatandaşlara öğrencilik zamanlarını ve o süreçten sonra habercilik anlamında yaşadığı olayları mizahi bir dille anlatan usta haberci, haksızlıklar karşısında nasıl mücadele ettiğini de seyirciye aktardı. Aynı zamanda şovunda taklit ve dans yeteneğini de konuşturan Değirmenci, vatandaşlardan büyük alkış aldı.

“Bunları aşacağız”

Gösteri sonunda ünlü spikeri tebrik ederek çiçek takdim eden Başkan Yaşar, “Bugün bir halk çocuğunun yaşam hikâyesini izledik. Türk basınının hangi şartlar altında çalıştığını ve ülkenin gerçeklerini gördük. Değirmenci kendi ağzından bizlere çektiği zorlukları anlattı. Demokrasi, ülkemize tam anlamıyla yerleşmediği için basınımızın duayenleri bunu hayatlarıyla ödediler. Bunu Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok ve Necip Hablemitoğlu ve daha niceleri canlarıyla ödediler. Ben inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti demokrasiyi sevmiştir, Türkiye Cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal’in Cumhuriyetini sevmiştir ve onun yolundan gidecektir. O yol aydınlık bir yoldur. Bunları aşacağız. Basınımız doğru haber yapacak, yanlı olmayacak. Türkiye’de adalet bir gün herkes için işleyecek” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: İrfan, Değirmenci,, Yenimahalle'de, Sahne, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı