Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 23:16
 
İskitler'de Bulunan Hurdacılar Tahliye Ediliyor
Ankara Büyükşehir Zabıtası Koordinasyonunda, İskitler bölgesindeki boş iş yeri ve arsalardaki metruk yapılara kağıt, metal ve plastik biriktiren hurdacılar tahliye ediliyor.
Güncel Haberi
İskitler'de Bulunan Hurdacılar Tahliye Ediliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, İskitler’de yıkım kararı bulunan boş binalara kaçak olarak yerleşen hurdacıların tahliyesine başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Büyükşehir Yıkım ekipleri, hurdacıların bulunduğu metruk yapılara gelerek, son bir kez daha uyarıda bulunduktan sonra tahliye işlemlerine başladılar. Ankara Emniyet Müdürlüğünün de önlemler aldığı tahliye ve yıkım işlemleri kapsamında, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilk etapta 10 hurdacının tahliyesini gerçekleştirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, bu çerçevede metropol genelinde çevre kirliliğiyle mücadelenin hız kesmeden devam edeceğini bildirdi.

Vali Topaca ve Başkan Gökçek karar almıştı

Ankara Valisi Ercan Topaca ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in daha önce katıldığı bir toplantıda, İskitler’de hurdacılardan kaynaklanan çevre kirliliği gündeme gelmişti. Toplantıdan sonra açıklama yapan Başkan Gökçek, Ata Sanayi, Demir Sanayi, Yeni Sanayi ve Büyük Sanayi’de terk edilmiş binalara yerleşen işgalcilerin binalardan çıkartılması, bölgenin genel olarak temizlenmesi, metruk ve tehlike arz eden binaların bir an önce yıkılması için karar aldıklarını belirtmişti. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve MİA (Merkezi İş Alanları Projesi) Başkanı Ali Gökşin de çevre kirliliğinin, metruk yapılara yerleşen ve aralarında özellikle kağıt hurdacılarının da bulunduğu kaçak yerleşimcilerden kaynaklandığına işaret etmişti. Gökşin, bir süre önce bölgede genel bir temizlik yapıldığını ve 3 bin 500 kamyon çöp çıkarıldığını kaydetmişti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: İskitler'de, Bulunan, Hurdacılar, Tahliye, Ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı