Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 13:09
 
İstasyon Caddesi'nde Çalışmalar Başlıyor
Sincan ve Etimesgut'u birbirine bağlayan, aynı zamanda bu iki ilçenin Ankara merkezine ana bağlantısı olan İstasyon Caddesi'nde çalışmalar başlıyor.
Etimesgut Haberi
İstasyon Caddesi'nde Çalışmalar Başlıyor

Sincan ve Etimesgut arasında yer alan, heri iki ilçemizi başkent merkezine bağlayan İstasyon Caddesi'nde yaşanan trafik çilesine, yeni yapılacak paralel yol çözüm olacak. İmar planları hazırlanan 3 gidiş, 4 gelişlik yeni yol, tren yolunun sağından gidecek. Ayrıca Hava Hastanesi önüne de alt geçit yapılarak ışıklarda bekleme sona erecek.

Konuyla ilgili olarak Etimesgut Belediye Meclisi'nde söz alarak meclis üyelerine bilgi veren AK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Etimesgut Belediye Meclis Üyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Üyesi olan Eyüp Gözgeç, Büyükşehir Belediyesi tarafından proje çalışmalarının tamamlandığını ve artık kamulaştırma çalışmalarıyla birlikte İstasyon Caddesi'nin ihale aşamasına geldiğini ve en kısa sürede çalışmalar başlayacağını belirtti.

Meclis üyelerine detaylı bilgi veren Eyüp Gözgeç, konuyla ilgili olarak ayrıca proje hakkında geniş bilgilerin yeraldığı birer dosya sundu. Öte yandan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'de, yıllardır sorun olan İstasyon Caddesi ile ilgili olarak çilenin yakında sona ereceğini belirterek Belediye Meclis toplantısında açıklamalarda bulundu.

İstasyon Caddesi'nin yapımının tamamlanmasıyla birlikte 1 milyonu aşkın bir nüfusu barındıran Sincan ve Etimesgut'un da trafik sorunu önemli ölçüde rahatlayacak.

KONUYLA İLGİLİ GENİŞ VE DETAYLI HABERİMİZİ GAZETEMİZDE OKUYABİLİRSİNİZ.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: İstasyon, Caddesi'nde, Çalışmalar, Başlıyor,
Yorumlar
="clear">
Haber Yazılımı