Haber Detayı
02 Temmuz 2022 - Cumartesi 12:47
 
İstasyon Caddesi'ne 163 Milyon TL'lik Alt Yapı Yatırımı
Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, İstasyon Caddesi’nde yaşanan ve yaşanabilecek su taşkınlarına el attı.
Etimesgut Haberi
İstasyon Caddesi'ne 163 Milyon TL'lik Alt Yapı Yatırımı

ASKİ Genel Müdürlüğü Kanal İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından, Etimesgut İstasyon Caddesi Atıksu ve Yağmur Suyu Kollektör ve Şebeke Hatları Yapım İşleri İhalesi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.  Konuyla İlgili olarak gazetemize bilgi veren CHP’li Etimesgut ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ertan Işık, Etimesgutlulara müjde sayılabilecek bir haber olduğunu belirterek “ASKİ Genel Müdürlüğü’müz tarafından İstasyon Caddesi’nin alt yapı ihalesi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Yaklaşık 162 Milyon TL tutarında bir yatırım ile İstasyon Caddesi’nin alt yapı sorunu çözüme kavuşacak. İnşallah en kısa süre çalışmalar başlayacak” diye konuştu.

 

162.9 MİLYON TL TUTARINDA YATIRIM

ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Etimesgut İstasyon Caddesi Atıksu ve Yağmur Suyu Kollektör ve Şebeke Hatları Yapım İşleri İhalesi 2 oturumda gerçekleştirildi. İhale ile ilgili yapılan açıklamada 19 firmaya davet gönderilirken 16 firma bu davete yanıt verdi. İhalenin birinci oturumuna 5, ikinci oturumuna ise 4 firma teklif verdi. 162 milyon 994 bin TL ile en uygun teklifi Ateş İnş. San. Ve Tic. AŞ. Verdi. Buna göre İstasyon Caddesi alt yapı çalışmalarının yıl sonuna doğru başlaması bekleniyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: İstasyon, Caddesi'ne, 163, Milyon, TL'lik, Alt, Yapı, Yatırımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı