Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 22:16
 
İyi Parti Ankara İl Başkanı'ndan Açıklama
15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşu nedeniyle Ankara İl Başkanı Dr. Mesut Özarslan bir kutlama mesajı yayınladı.
Siyaset Haberi
İyi Parti Ankara İl Başkanı'ndan Açıklama

Özarslan mesajında, “Kardeş ve soydaş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 34’üncü kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.” dedi.

İYİ Parti Ankara İl Başkanımız Dr. Mesut Özarslan, 15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşu nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şunları kaydetti. 

“Kıbrıs Türk halkının yıllarca süren bağımsızlık mücadelesi sonucunda, büyük bedeller ödeyerek, hür iradesiyle kurduğu Kardeş ve soydaş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 34’üncü kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. 15 Kasım 1983, Kıbrıs Türk Halkı için özgürlük anlamına gelen onurlu bir tarihtir. Saldırı, baskı ve tehditlerle yok edilmek istenen Kıbrıs Türk Toplumu büyük uğraşlar sonucunda kendi devlet çatısı altında, huzur ve güven içerisinde bir yaşama kavuşmayı başarmıştır. Bu gurur verici günde, Kıbrıslı Türk kardeşlerimin mutluluğunu en içten duygularımla paylaşıyor,Cumhuriyet Bayramlarını kutluyorum.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: İyi, Parti, Ankara, İl, Başkanı'ndan, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı