Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 21:17
 
İzmir'in Koronavirüs'te ki Son Tablosu Nasıl?
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, koronavirüs sürecine ilişkin yaptığı açıklamada, İzmir'de günlük vaka sayısında düşüş yaşanırken, iyileşenlerin sayısının vaka sayısının yarısından fazla olduğunu belirtti. Şu ana kadarki pozitif hasta sayısı 6 bin 238 olarak açıklanırken, iyileşen hasta sayısı ise 3 bin 876 oldu.
Güncel Haberi
İzmir'in Koronavirüs'te ki Son Tablosu Nasıl?

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir'in umut veren koronavirüs tablosunu açıkladı. Başkan Sürekli ayrıca nakdi ve gıda yardımı yapılan ailelere ilişkin rakamları da paylaştı. Her gün 3 bin test yapıldığını belirten Sürekli, günlük test oranına göre vaka sayısının yüzde 1,5'lara düştüğünü ve hastanelere başvurularda büyük oranda azalma görüldüğünü belirterek, "Yüzdük, kuyruğuna geldik. Rehavete kapılmak yok. 'Başaracağız' demiştik, başarıyoruz da. Ancak, kurallara sıkı bir şekilde uymaya devam etmemiz gerekiyor. Devletimiz, şu ana kadar on binlerce hemşehrimize dokundu. Attığımız her doğru adımın karşılığını alıyoruz. Herkes müsterih olsun, bu illeti defedecek ve yaralarımızı el birliği ile saracağız" diye konuştu. Şu ana kadarki pozitif hasta sayısının 6 bin 238 olduğunu belirten Sürekli, iyileşen hasta sayısının ise 3 bin 876 olduğunu söyledi. Sürekli ayrıca, İzmir genelinde nakdi yardım yapılan aile sayısını 148 bin 164, gıda yardımı yapılan aile sayısını ise 60 bin 756 olarak açıkladı.

 

"TEDAVİSİ SÜREN HASTAMIZ 2 BİN 362"

İzmir'deki koronavirüs salgınına ilişkin gelinen noktayı ayrıntılı rakamlarla paylaşan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, tespit edilen vakaların yarısından çoğunun iyileştiğinin altını çizerek şu bilgileri verdi:

"İzmir'de şu ana kadarki pozitif hasta sayımız 6 bin 238 ve bu vakaların 3 bin 876'sı ne mutlu ki iyileşti. Yani şu anda İzmir'de tedavisi süren hasta sayımız 2 bin 362. Son günlerde yeni vaka sayımız düşmeye başladı. Şu anda İzmir'de günde 3 bin test yapılıyor. 2-3 hafta önce günlük test oranına göre yüzde 16-17 olan vaka artışı, gelinen nokta itibari ile yüzde 1,5. Bu çok önemli bir düşüş. Yoğun bakım hasta sayımız 57, 31 hastamız ise entübe edilmiş durumda. Hastanelerimize başvurular da büyük oranda azaldı."

 

"DOĞRU ADIMLARIMIZIN MEYVELERİNİ TOPLUYORUZ"

Tüm bu rakamların, salgınla mücadelede büyük bir yol kat edildiğini gösterdiğini ancak, an itibarı ile kullara sıkı bir şekilde uyarak tam başarı elde edebileceğimizi de işaret ettiğini vurgulayan Başkan Sürekli, "Biz, başından bu yana, 'hazırlığımızı yaptık, doğru adımlar atıyoruz ve başaracağız' demiştik. Şimdi bu doğru adımlarımızın meyvesini topluyoruz. Tüm dünyanın bize gıpta etmesi boşuna değil. Tabii ki, milletimizin sürece adaptasyonu ve gösterdiği hassasiyet büyük etken. İlgili bakanlıklarımızın, Bilim Kurulumuzun ve tüm kuruluşlarımızın yoğun gayretleri ile bu salgınla savaşımızda hem ülke genelinde hem de İzmir'de mutlu sona doğru gidiyoruz. Ancak bu her şeyin bittiği anlamını taşımıyor. Tam tersine bu önemli dönemeçte kurallara uymayı, evimizde kalmayı sürdürmeliyiz. Rehavete kapılmayacağız ve tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: İzmir'in, Koronavirüs'te, ki, Son, Tablosu, Nasıl?,
Yorumlar
Haber Yazılımı