Haber Detayı
01 Ocak 2018 - Pazartesi 19:44
 
Kahramankazan'da 1 Yılda 386 Nikah
Kahramankazan’da 2017 yılında 386 çift dünyaevine girdi. Vatandaşları düğün ve cenazeleri başta olmak üzere tüm acı ve tatlı günlerinde yalnız bırakmayan Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de 2017'de bir rekora imza atarak 70 çiftin nikâhını kıyarken, bine yakın düğün, nikâh, sünnet ve kına davetine katıldı.
Ankara Haberi
Kahramankazan'da 1 Yılda 386 Nikah

Yaklaşık 52 bin nüfusa sahip olan Kahramankazan'da 2017 yılında 386 çift dünyaevine girdi. Çiftler, Kahramankazan Belediyesi Nikah Salonu'nda kıyılan nikahlarla dünyaevine adım atarken, salona kurulan ses ve görüntü sistemiyle kıyılan nikahlar “kahramankazan.bel.tr” internet adresi üzerinden canlı izlenebildi. Böylece çiftlerin nikahlarına katılamayan yakınları da bu mutlu günlerine tanıklık etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan anımsatması

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de çiftleri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayarak, nikah memurluğu görevini üstlendi. Ertürk, kıydığı nikahlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "çok çocuk" tavsiyesini çiftlere anımsatarak, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın evlenen çiftlerimize yaptığı çok çocuk tavsiyesini yine kendilerine anımsatıyorum” dedi.

Cenazede gözyaşı, düğünde halay başı

Başkan Ertürk ayrıca 2017'de bir rekora da imza attı.  Ertürk, 2017 yılı içerisinde düğün, sünnet, kına ve nikâh davetleri ile cenazeler de vatandaşları yalnız bırakmadı. Ertürk, bine yakın davete katılarak bu mutlu günlerinde ailelerin sevinçlerine ortak oldu. Ertürk, "Belediye başkanı olarak cenazede gözyaşı, düğünde halay başı olmak gibi bir misyon edindim. Bu doğrultuda vatandaşlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadım" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramankazan'da, 1, Yılda, 386, Nikah,
Yorumlar
Haber Yazılımı