Haber Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 00:52
 
Kahramankazan'da Koku ve Haşereyle Savaş Başladı
Kahramankazan Belediyesi, sıcak havaları iyiden iyiye htiğimiz şu günlerde haşere ve koku oluşumunun önüne geçmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
Ankara Haberi
Kahramankazan'da Koku ve Haşereyle Savaş Başladı

Kahramankazan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte haşere ve kötü koku ile mücadele çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ekipler bu kapsamda, rutin olarak yapılan haşere ile mücadele çalışmalarını aralıksız devam ediyor. Bu doğrultuda ilçedeki Ova Çayı’nın kenarları, su birikintileri, gübrelik alanlar, dereler başta olmak üzere, sinek larvası oluşumuna müsait tüm alanlarda yoğun bir ilaçlama çalışması yürütülüyor. İlaçlama çalışmalarında insan sağlığına zararı bulunmayan ilaçlar kullanılırken, ilaçlama, profesyonel araçlar yardımıyla yapılıyor. İlaçlama çalışmalarıyla yaz günlerinde vatandaşların rahat etmeleri ve sineklerin neden olabileceği bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Çalışmalar kapsamında ayrıca buralardaki balçık yığınları da kepçeler aracılığıyla temizleniyor.

Elimizden geleni yapıyoruz

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, haşere ve kötü koku ile mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, “Bu çalışmalarımız sonucunda vatandaşlarımız yaz aylarında sineklerin ve kötü kokunun neden olduğu olumsuzlukları yaşamıyor. Böylece bulaşıcı hastalıkların da önüne geçmiş oluyoruz. Vatandaşlarımız ferah ve huzurlu bir yaz ayı geçirmeleri için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramankazan'da, Koku, ve, Haşereyle, Savaş, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı