Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 11:48
 
Kahramankazan'da, Türkiye'ye Örnek Olacak Proje
Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, Türkiye'ye örnek olacak bir projeyi daha hayata geçiriyor.
Ankara Haberi
Kahramankazan'da, Türkiye'ye Örnek Olacak Proje

Kahramankazan Belediyesi Gençlik Meclisi üyesi öğrenciler, "Eskiyi Değerlendir Yeniyi Şenlendir" projesiyle belediyeye ait atıl durumdaki 3 otobüsü yürüyen kütüphaneye dönüştürmek için kolları sıvadı. Otobüsler arasında daha önce cenaze hizmetleri için seyyar gasilhane olarak kullanılan otobüs de bulunuyor.

Kahramankazan Belediyesi Gençlik Meclisi bünyesinde faaliyet gösteren lise komisyonundaki öğrenciler "Eskiyi Değerlendir Yeniyi Şenlendir" projesiyle Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma başlattı. Öğrenciler, belediyeye ait kullanılmayan üç otobüsü yürüyen kütüphaneye dönüştürerek Kahramankazan’daki mahalleleri gezecek. Üç otobüsü kütüphane olarak düzenleyecek olan öğrenciler çalışmaya, belediye tarafından geçmişte köylerdeki cenaze hizmetlerinde seyyar gasilhane olarak kullanılan şimdi ise atıl durumda bulunan otobüsten başladı. Belediye ekiplerinin de destek verdiği öğrenciler, gezici kütüphaneleri en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramankazan'da,, Türkiye'ye, Örnek, Olacak, Proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı