Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 00:09
 
Kahramankazan Ova Çayı Islah Çalışmaları Devam Ediyor
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Ankara’ya yaptığı yatırımlarla Ankara ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.
Ankara Haberi
Kahramankazan Ova Çayı Islah Çalışmaları Devam Ediyor

Ankara ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Ankara’nın eski ve önemli yerleşim yerlerinden biri olan Kahramankazan İlçesi, Türkiye Uzay ve Havacılık Sanayisinin ve milli sanayinin gelişiminde önemli bir yere sahiptir; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak ilçeye Baraj, Gölet ve Sulama tesislerinin yanı sıra çiftçilerimizin, vatandaşlarımızın can ve mal kaybının önlenmesi için ıslah çalışmalarına devam ediyoruz.

Kahramankazan'ı taşkınlardan koruyacak olan Kahramankazan Uzay ve Havacılık OSB Alanı İçerisinden Geçen Ovaçayı Islahı işi kapsamında; 6.189 m çift taraflı betonarme duvar, dere güzergâhı boyunca her iki sahilde servis yolu, 53 adet gömülü betonarme brit imalatı bulunmaktadır.

 

Çalışmalar kapsamın da 5.725 m çift taraflı betonarme duvar ile korkuluk imalatının tamamlandığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız,’Devam eden çalışmaların 2020 yılı içerisinde bitirilmesi planlanmaktadır. 71,20 Milyon TL’ye mal olacak ıslah projemiz ve buna paralel OSB’nin rekreasyon (çevre düzenlemesi, koşu ve bisiklet yolu vb.) çalışmalarının tamamlanmasıyla Kahramankazan Uzay ve Havacılık Organize Sanayi Bölgesi taşkınlardan korunacak aynı zamanda bölge bir cazibe merkezi haline dönüşecektir’ dedi.

Çalışmaları devam eden iş kapsamında 6.189 m çift taraflı betonarme duvar, dere güzergâhı boyunca her iki sahilde servis yolu, 53 adet gömülü betonarme brit imalatı yapılacaktır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramankazan, Ova, Çayı, Islah, Çalışmaları, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı