Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 23:32
 
Kahramankazan Yolu'nda Sona Gelindi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kahramankazan yolundaki çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Devam eden diğer kavşak çalışmalarımız da bir an önce bitirilerek bu yol kısa sürede Ankara ve Kahramankazanlı vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak’’ diye konuştu.
Güncel Haberi
Kahramankazan Yolu'nda Sona Gelindi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün, Ankara-Kahramankazan yolunun yapım çalışmalarını incelemek üzere Kahramankazan’daydı. Çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

 "28 kilometrelik bu yolda hummalı bir çalışma var. Şu an bulunduğumuz kavşağın önümüzdeki ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Devam eden diğer kavşak çalışmalarımız da bir an önce bitirilerek bu yol kısa sürede Ankara ve Kahramankazanlı vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

Bu bölgedeki en önemli kavşaklardan biri de Saray Kavşağı. Arkadaşlarımızla birlikte onun da programlamasını yaptık. Kısa bir süre içerisinde başlayıp hızlıca bitirmek için bir an önce orada da yol alacağız."

 

2071 metre uzunluğundaki Kızılcahamam Tüneli’nde çalışmalar son aşamaya geldi

 

Bölgedeki bir diğer önemli proje olan Kızılcamam Tüneli’yle ilgili bilgilendirmede bulunan Bakan Karaismailoğlu, çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade etti. Kasım ayı bitmeden Kızılcahamam Tünelini vatandaşın hizmetine sunacaklarını dile getiren Bakan Karaismailoğlu, ‘’ Yine bölgeyi ilgilendiren önemli projelerden birisi Kızılcahamam Tüneli. Kızılcahamam’ı Çerkeş’e bağlayan tünel. 2071 metre uzunluğundaki bu tünelde de çalışmalar son aşamaya geldi. Şu anda ince işlerini yapıyoruz. Kasım ayı bitmeden, yani kış gelmeden, zorlu kış şartları başlamadan Kızılcahamam Tüneli'ni de vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Önümüzdeki ay içerisinde de oranın açılışı için sizlerle birlikte olacağız. Ülkemize değer katan büyük projelerde çalışıyoruz. Bunları bir an önce bitirip ülkemizin ekonomisine kazandırmak için canla başla çalışıyoruz. Bu projeler bittikten sonra, değerli milletvekillerimiz ve yerel yöneticilerimizle birlikte yeni projelerimizin planlamalarını yapacağız’’ diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramankazan, Yolu'nda, Sona, Gelindi,
Yorumlar
Haber Yazılımı