Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 00:40
 
Kahramanların Adı Çankaya'da Yaşayacak
15 Temmuz’un kahraman askeri Şehit Ömer Halisdemir ve İzmir Adliyesindeki katliamı önleyen kahraman polis memuru Fethi Sekin’in adlarının verildiği iki park Çankaya’da vatandaşların da katılımıyla açıldı.
Çankaya Haberi
Kahramanların Adı Çankaya'da Yaşayacak

Alper Taşdelen: “Ömer Halisdemir ve Fethi Sekin isimleri asla unutulmayacak, bizler de onların izinde Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız, ülkemizi böldürmeyeceğiz, demokrasimize sahip çıkacağız. Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşamak için mücadeleyi en üstte tutacağız” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, kahraman  şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ve kahraman Polisi Memuru Fethi Sekin’in adının verildiği iki parkın açılışını yaptı.  Huzur Mahallesinde gerçekleşen açılış töreninde konuşan Taşdelen, “Ömer Halisdemir ve Fethi Sekin isimleri asla unutulmayacak, bizler de onların izinde Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız, ülkemizi böldürmeyeceğiz, demokrasimize sahip çıkacağız. Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşamak için mücadeleyi en üstte tutacağız” diye konuştu. 

Kahraman şehitlerin adını yaşatmanın bir görev ve onur olduğunu vurgulayan Taşdelen şunları söyledi: “Ömer Halisdemir, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’ye karşı kahramanca bir mücadele gösterdi ve Özel kuvvetlerde kendi hayatı pahasına darbenin önlenmesinde çok büyük bir görev üstlendi. Ömer Halisdemir ismi burada sonsuza kadar yaşayacak. Çünkü, bizler darbelere karşıyız, demokratik, çoğulcu parlamenter sisteme inanıyoruz. 15 Temmuz günü tüm siyasi partiler, Meclis ve halk darbeye karşı çıkmıştır, direnmiştir. Fethi Sekin ise  İzmir’de PKK terör örgütünün yaptığı bir eylemde kendi hayatını hiçe sayarak bir katliamın önüne geçmiştir. Kahraman polisimiz teröre karşı dimdik durmuştur” dedi. Terörün bir insanlık suçu olduğunun altını çizen Taşdelen, mücadelenin hep birlikte omuz omuza verilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramanların, Adı, Çankaya'da, Yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı