Haber Detayı
23 Ocak 2021 - Cumartesi 21:02
 
Karbon Kağıdı Nedir?
Günümüzde hemen hemen her yerde sıklıkla kullanılan karbon kağıdı diğer adıyla kopyalama kağıdı; yazı ve çizim yaparken aynı anda bir kopyasının çıkarılmasını sağlamak amacıyla iki kağıt arasına konulan, alt yüzü kuru bir boya tabakasıyla kaplanmış kağıtlara verilen isimdir.
Güncel Haberi
Karbon Kağıdı Nedir?

Günümüzde hemen hemen her yerde sıklıkla kullanılan karbon kağıdı diğer adıyla kopyalama kağıdı; yazı ve çizim yaparken aynı anda bir kopyasının çıkarılmasını sağlamak amacıyla iki kağıt arasına konulan, alt yüzü kuru bir boya tabakasıyla kaplanmış kağıtlara verilen isimdir. Özellikle zor çizimlerin daha kolay çizilmesine yardımcı olduğu için bu tarz kağıtlar,  iş hayatında oldukça fazla tercih görmektedir.

 

Karbon Kağıt Çeşitleri Nelerdir?

Yazı ya da çizim için gerekli olan karbon kağıtları, piyasada ihtiyaca göre farklı renk ve ebatlarda bulunabilmektedir. Lacivert, pembe, kırmızı, turuncu, mavi ve siyah olarak bulunan kağıtların tek seferde olumlu ve etkili sonuçlar verebilmesi, kullanılan kağıdın kalitesi ile alakalıdır.

Genel olarak A3 ve A4 boyutundaki kağıtlar;  tekli ve çoklu olarak bulunabilmektedir. Farklı kullanım alanlarında kullanılan karbon kağıt arayışında iseniz, birinci sınıf kalitede olmasına ve birden fazla kullanım imkanı sunmasına dikkat etmelisiniz. Tüm beklentinize uygun, kalitesinden ödün vermeyen ve sunduğu fiyat avantajı ile dikkat çeken ürünlere sahip olabilmek için  https://www.guvensanat.com/karbon-kagit sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Karbon, Kağıdı, Nedir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı