Haber Detayı
11 Nisan 2022 - Pazartesi 09:29
 
Kars Iğdır Ardahanlılar Keçiören'de Buluştular
Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlenen geleneksel Ramazan şenlikleri Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu işbirliğinde aşıklar şöleni ve konser etkinliğine sahne oldu.
Keçiören Haberi
Kars Iğdır Ardahanlılar Keçiören'de Buluştular

Programa 65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Başkanı Erdoğan Yıldırım, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.


Şenlikte katılımcılara hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bugün Anadolu’ya geldiğimiz kapılarımız Kars, Ardahan ve Iğdır’a açıldık. Buralar aynı zamanda  tapularımız. Serhat illerimize selâm olsun. Kafkas havasını, serhat havasını burada soluyoruz. Mübarek Ramazanınızı tebrik ediyor hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum. Ramazan ayı Covidin bitmesine, savaşların bitmesine, birliğimize ve kardeşliğimize vesile olsun. Keçiören’de bir Anadolu ruhu vardır. Bu güzel Ramazan geleneklerimizi, göreneklerimizi, bizi biz yapan manevi kimliklerimizi yaşamanın hazzını ve huzurunu yaşıyoruz. Ramazan şenliklerinde bu manevi ayı aslına uygun bir şekilde iftardan sonra yaşamaya devam edeceğiz.” dedi.


Ahmet Arslan ve Nevzat Ceylan da Ramazan eğlencesinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Türk Halk Müziği sanatçısı Selma Geçer’in sahne aldığı etkinlikte türkü şöleni yaşandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kars, Iğdır, Ardahanlılar, Keçiören'de, Buluştular,
Yorumlar
Haber Yazılımı