Haber Detayı
19 Mayıs 2013 - Pazar 12:27
 
Kazan'da Okullararası Karakucak Güreşleri
Kazan’da yapılan okullar arası Karakucak Güreş Müsabakalarında heyecan doruğa çıktı.
Ankara Haberi
Kazan'da Okullararası Karakucak Güreşleri

Bir gün süren ve Belediye ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenledikleri turnuvaya ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katıldı.

 

Kazan Kapalı Spor Salonunda düzenlenen ve yaklaşık 80 öğrencinin katıldığı müsabakalarda çok çekişmeli ve zevkli anlar yaşandı.

 

Dereceye giren sporcular madalyalarını, Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün elinden aldılar.

 

Amaçlarının daha çok genci sporla buluşturmak özellikle de ata sporumuz olan güreşin yeni kuşaklar arasında yaygınlaşmasını sağlamak olduğunu vurgulayan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “Her yıl yaz okulunda yüzlerce çocuğumuz sporla tanışıyor. Gençlerin spor ile ilgilenmeleri her hangi bir spor dalı ile kendilerini geliştirmeleri bizim için çok önemli. Özellikle ata sporumuz olan güreşte yeni şampiyonlar çıkarmamız gerekiyor. Okullararası düzenlediğimiz bu turnuvada kendisini gösteren çocuklarımızı değerli hocalarımız Selahattin Sağan ve Mustafa Albayrak izliyor ve değerlendirmeye alıyorlar. Umut vaad edenleri beğendikleri çocukları güreş takımına alıyor ve yetiştiriyorlar. Aralarından geleceğin şampiyonlarının çıkacağını düşünüyor, tüm gençlerimize başarılar diliyorum. “ şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Kazan’da, yapılan, okullar, arası, Karakucak, Güreş, Müsabakalarında, heyecan, d
Yorumlar
Haber Yazılımı