Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 10:50
 
Keçigören'de 'Millet Kıraathanesi' Açıldı
Keçiören Belediyesi Ankara’nın ilk millet kıraathanesini açarak vatandaşların sosyalleşmelerine aracı olmanın yanı sıra eski bir geleneği de tekrar hayata geçirdi.
Keçiören Haberi
Keçigören'de 'Millet Kıraathanesi' Açıldı

Fatih Kütüphanesi’nin alt katına açılan millet kıraathanesinde vatandaşlara ücretsiz wi-fi, günlük gazete – dergi hizmetleri sunuluyor. Ayrı bir okuma bölümünün de yer aldığı kıraathanede vatandaşlar farklı türlerden kitapları da bulabiliyorlar. Vatandaşlara çay ve poğaçanın ikram edildiğini ve kıraathane kültürünün Osmanlı döneminde de olduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Vatandaşlarımız zamanı boşa geçirmesinler diye burada teknolojinin imkanları ve kitaplarla bilgiye kolay erişmelerini sağlıyoruz. Ayrıca aynı ortamda yaşlılarımızın gençlerle tecrübelerini paylaşmalarına, gündemi değerlendirmelerine da imkan sunuyoruz. Biz bu projeyi çok benimsedik.” dedi.

Dinlenebilinen, kitap okunabilen mekanın kütüphaneden farklı olduğunun da altını çizen Ak, “Sadece öğrencilere değil halka da açık... Herhangi bir ücret de ödemeyecekler. Vatandaşlarımız donanımlarını artırırken, bilgi sohbetleri yapacak, gençlerimiz ders çalışacabilecek. Burada bilgisayarlarımız da mevcut…” diye konuştu.

Kıraathaneden faydalanan vatandaşlar "Çok güzel olmuş. Hem birbirimizle tecrübelerimizi paylaşıyoruz hem de bilgiye ulaşıyoruz, dinlendirici ve eğitici bir yer..."sözleriyle ortak düşüncelerini dile getirdiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçigören'de, 'Millet, Kıraathanesi', Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı