Haber Detayı
29 Aralık 2018 - Cumartesi 21:24
 
Keçiören, Atatürk'ün Ankara'ya Gelişini Kutladı
Keçiören Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 99. yıl dönümü dolayısıyla belediye önünde kutlama etkinliği düzenledi.
Keçiören Haberi
Keçiören, Atatürk'ün Ankara'ya Gelişini Kutladı

Atatürk heykelinin önünde düzenlenen etkinlikte Ankara Kulübü Derneği Seğmen Ekibi halk oyunları gösterisi yaptı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın da katıldığı etkinliğe öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

 

SOĞUK HAVAYI SEĞMENLER ISITTI

Keçiören Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Temsil Heyeti’nin Dikmen sırtlarına ayak basışının 99. yıl dönümünde Ankara Kulübü Derneği Seğmen Ekibi’nin halk oyunları gösterileri eşliğinde kutlama etkinliği düzenledi. Seğmenler, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından soğuk havaya rağmen Ankara Oyun Havaları eşliğinde katılımcı öğrencilere ve vatandaşlara keyifli anlar yaşattı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Belediyesi önünde bulunan Atatürk heykeline öğrencilerle ve vatandaşlarla karanfil bırakarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Temsil Heyeti’ni ve silah arkadaşlarını yâd etti.

 

“ANKARA, KURTULUŞ SAVAŞI’NIN STRATEJİK NOKTASIDIR”

Kurtuluş Savaşı yıllarında Ankara’nın stratejik bir önemi olduğunu vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı, Temsil Heyeti’ni, gazi ve şehitlerimizi minnetle yâd ediyorum. Kurtuluş Savaşı yıllarında bozkırın ortasında sade bir şehir olan Ankara, 1919’dan bugüne gelinceye kadar büyük gelişmeler yaşayarak metropol bir şehir haline gelmiştir. Ankara’nın başkent olarak tercih edilmesinde etkili olan coğrafi konumu milli mücadeleyi kumanda etmesine imkân vermiştir. Ankara’nın marka bir şehir görünümüne kavuşması için canını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin;  fiziksel inşasında gayret gösteren devlet büyüklerimizin emekleri inkâr edilemez. Ben bu topraklar için canını feda eden şehitlerimize, devletimizin gelişimi için hizmetlerini eksik etmeyen devlet büyüklerimize şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören,, Atatürk'ün, Ankara'ya, Gelişini, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı