Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 23:41
 
Keçiören Cumhuriyet Kulesi'ne İlk Kazma Vuruldu
Keçiören’in ve Ankara’nın simge yapıları arasında yerini almaya hazırlanan Cumhuriyet Kulesi’ne ilk kazma vurularak hafriyat çalışmasına başlandı.
Keçiören Haberi
Keçiören Cumhuriyet Kulesi'ne İlk Kazma Vuruldu

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un “Cumhuriyet’in 100. Yılında Ankara’yı Cumhuriyet Kulesinden seyredeceğiz” diyerek yapım çalışmalarına hız verdiği Kule ile ilgili çalışmalar son hızla devam ediyor.

Keçiören Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Etüt Proje Müdürlüğünün teknik ekipleri koordinatörlüğünde devam eden uygulama projelerinin revize edilmesi ve ihale sürecinin yönetilmesi sonrası Cumhuriyet Kulesi’ne 29 Ekim tarihinde ilk kazma vurularak hafriyat çalışmasına başlandı.

 

YAPIMI SÜRATLE TAMAMLANACAK

Cumhuriyet Kulesi’nin isminden yola çıkılarak anlamlı bir tarihte ilk kazmanın vurulması sonrası hafriyat çalışmasının ardından Keçiören Belediyesi ekipleri tarafından yapım işinin süratle başlayacağı bilgisi paylaşıldı. Yapılan hafriyatla özellikle kule ve çevresinin ihtiyacını karşılayacak şekilde bir de otopark yapılması planlanıyor.

 

ANKARA’NIN YENİ GÖZDESİ OLACAK

Cumhuriyetin 100. yılına simgesel olarak anlam katacak ve yüksekliği 30 metre daha artırılacak olan Cumhuriyet Kulesi tamamlandığında, bir cam fanus içerisinde 145 metre yükseklikte döner restoran, çocuklar için uzay terası, Ankara’ya hakim bir noktada nikâh kıymak isteyenler için nikâh salonu, seyir terası, sergi salonu, kafeterya, hediyelik eşya bölümü, cafeler, spor merkezi gibi birbirinden farklı alternatifler sunan mekanlarıyla Ankara`nın gözbebeği haline gelecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, Cumhuriyet, Kulesi'ne, İlk, Kazma, Vuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı