Haber Detayı
15 Şubat 2017 - Çarşamba 17:28
 
Keçiören'de 14 Şubat'ta 14 Çift Evlendi
14 Şubat Sevgililer Günü’nde Keçiörenli 14 çift hayatlarının en önemli imzasını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın kıydığı nikahta attılar. Keçiören Belediyesi ayrıca 14 Şubat günü her beş dakikaya düşen bir nikahla Türkiye’nin en çok nikah kıyan belediyesi de oldu.
Keçiören Haberi
Keçiören'de 14 Şubat'ta 14 Çift Evlendi

Her yıl 14 Şubat’ta Keçiören Belediyesi ve Antares AVM’nin işbirliğiyle düzenlenen toplu nikah töreni 14 çiftin daha yüzünü güldürdü. Antares AVM Bella Nikah Salonu’nda düzenlenen nikah törenine evlenecek çiftlerin yakınları da katıldı. Keçiören Belediyesi ve Antares’in işbirliğiyle bu yıl toplu nikah törenlerinin altıncısını gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Mustafa Ak, “14 çiftimiz toplumumuzun temelini oluşturan aile yuvasını kuracaklar. Aile bizler için çok önemlidir. Temelinde sevgi, saygı, sadakat vardır. Açlıkta, yoklukta, iyi ve kötü günde beraber olmak, tahammül etmek vardır. Çiftlerimiz bugün atmış oldukları imzalarla hem bu dünyalarında hem de öbür dünyalarında mutlu olurlar inşallah” diye konuştu.

GÖZLERİYLE DE “EVET” DEDİLER

50-60 yıl boyunca birbirlerine sevgi ve saygıyı hiç kaybetmeyen evli çiftlerin olduğuna dikkat çeken Başkan Ak, “Cenab-ı Allah bütün evlenecek olan çiftlerimize Peygamberimiz Hz.Muhammed(S.A.V) ve Hz.Hatice’nin, Hz. Ali ile Hz.Fatıma’nın, Hz. Adem ve Hz. Havva’nın muhabbetini ve sevgisini nasip etsin inşallah” temennisinde bulundu. Daha sonra gençlerin nikahını kıyan Başkan Ak, “Çiftlerimizin gözlerine bakarak evetleri görmek istiyoruz” derken, törene katılan çiftlerin yakınlarına da dönerek “Sizler de şahit oluyor musunuz?” diye sordu. Salondan güçlü bir şekilde “evet” yanıtı gelirken, Başkan Ak atılan imzaların ardından evlilik cüzdanlarını gelinlere teslim etti. Genç çiftlere kahve fincanı takımı hediye eden Mustafa Ak, günün anısına toplu hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, 14, Şubat'ta, 14, Çift, Evlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı