Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 15:21
 
Keçiören'de 1.400 Çocuk Sünnet Ediliyor
Keçiören Belediyesi, sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında sünnet çağında olan çocuklara ücretsiz sünnet imkânı sunarak 1400 çocuğun sünnet işlemlerini Keçiören Medisis Hastanesi’nde başlattı.
Keçiören Haberi
Keçiören'de 1.400 Çocuk Sünnet Ediliyor

Başkan Turgut Altınok, günde ortalama 80 ila 90 çocuğun sünnet olacağı Medisis Hastanesi’ni ziyaretinde sünnet olan çocukların aileleri tarafından sevgi gösterileriyle karşılanırken, minik çocuklarla da hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra sünnet operasyonunun gerçekleştirildiği bölüme geçen Altınok, burada uzman doktorlarla bir süre sohbet etti.

 

SÜNNETLER HİJYENİK KOŞULLARDA YAPILIYOR

Sünnet programına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Turgut Altınok, “Vatandaşlarımızın muhtarlıklarımıza yaptıkları başvurular sonucunda toplamda 1400 çocuğumuzu sünnet ediyoruz. Sağlıklı, hijyenik koşullarda yaptığımız sünnet işlemlerinde ailelerimiz mahallerinden servisle alınarak ulaşım hizmeti de sağlanıyor. Çocuklarımız, bizim çiçeklerimiz ve meleklerimiz, onlar bizim geleceğimiz, onlara her konuda her koşulda destek olmayı sürdürüyoruz. Rabbim yavrularımızın düğünlerini de görmeyi nasip etsin. İnşallah Ağustos başında da sünnet şölenimizi yapacağız” diye konuştu.

Başkan Altınok’un Medisis Hastanesi’nde sünnet olan çocukları ve ailelerini ziyaret ettiği programının ilk gününe, AK Parti 24. 25. ve 26. Dönem Adıyaman Milletvekili Opt. Dr. Salih Fırat ve Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı (ADVAK) Başkanı 22. ve 23. Dönem Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy da eşlik etti.

 

SÜNNET ŞÖLENİ AĞUSTOS’TA

Günde ortalama 90 çocuğun,  5 uzman doktor ve 10 yardımcı personel tarafından sünnet edileceği sünnet programında ailelere servis imkânı sunuluyor. Mahallelerinden alınan aileler ve çocuklar sünnet işleminin ardından tekrar servislerle evlerine bırakılıyor. 1400 çocuğun sünneti tamamlandıktan sonra 4 Ağustos’ta da toplu bir sünnet şöleni yapılması planlanıyor.​

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, 1.400, Çocuk, Sünnet, Ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı