Haber Detayı
30 Eylül 2017 - Cumartesi 23:15
 
Keçiören'de, 2 Yeni Oyun Perde Diyecek
Keçiören Belediyesi, yeni sezonda çocukları bilinçlendirmenin yanı sıra eğlenceye de davet eden 2 oyunla perdelerini açmaya hazırlanıyor.
Keçiören Haberi
Keçiören'de, 2 Yeni Oyun Perde Diyecek

Çocukların eğlenerek öğrenmesi ve kültürel etkinliklerle kişisel gelişimlerini tamamlaması yönünde çalışmalarını sürdüren Keçiören Belediyesi, "Meraklı Köstebek" ve "Arkadaşım Prens" oyunları ile sezonu açacak. Yunus Emre Kültür Merkezi'nde ilk gösterimini 17 Ekim'de yapacak "Meraklı Köstebek" oyunu meraklı bir köstebeğin başından geçenleri anlatıyor. 6 -12 yaş grubuna hitap eden kukla gösterimi ve black light teknolojisinin kullanılacağı oyun, trafik kuralları, ortak yaşam alanlarının kullanımında dikkat edilecek hususlar ve ailenin yaşantımızdaki önemine vurgu yapacak. Her Salı ve Çarşamba çocuklarla buluşacak oyun için Ankara Trafik Şube Müdürlüğü ile iş birliği yapılacak.

Paylaşmanın ve arkadaşlığın önemine vurgu yapacak "Arkadaşım Prens" adlı oyun ise 24 Ekim'den itibaren anaokulu öğrencileriyle buluşacak. Her Perşembe Yunus Emre Kültür Merkezi'nde sahnelenecek oyun, miniklere sanatı sevdirirken eğitecek.

"Keçiören'i Ankara'nın kültür başkenti yapmakta kararlıyız" diyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak; "Çocuklarımızın sanatsal faaliyetlerle hem öğrenmesi hem de eğlenmesini arzu ediyoruz. Canlandırılarak öğretilen bilgiler çocuklar için daha kalıcı oluyor ve öğrendiklerini pekiştiriyorlar. Keçiören ve Ankara'daki tüm çocuklarımızı oyunlarımıza bekliyoruz." dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de,, 2, Yeni, Oyun, Perde, Diyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı