Haber Detayı
07 Haziran 2017 - Çarşamba 03:06
 
Keçiören'de 3 Mahalle, Aynı Anda 'Amin' Dedi
Keçiören Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel mahalle iftarı, Osmangazi, Kanuni ve Ufuktepe Mahallelerinin sakinlerini aynı sofra etrafında buluşturdu.
Keçiören Haberi
Keçiören'de 3 Mahalle, Aynı Anda 'Amin' Dedi

Ufuktepe Pazar yerinde kurulan iftar sofrasında Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlar da yerini aldı. Başkan Ak, iftar öncesi masaları gezerek mahalle sakinleri ile sohbet etti ve “Hayırlı Ramazanlar” diledi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başlayan programda konuşan Mustafa Ak, 8 yıldır Keçiören’in mahallelerinde iftar sofrası kurduklarını ve iftar sevincini vatandaşlar ile birlikte yaşadıklarını belirtti. Başkan Ak, “Soframıza geldiğiniz için hepinizden Allah razı olsun. Bu mübarek ayda Cenab-ı Allah tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz duaları ve yaptığımız ibadetleri kabul etsin inşallah. Bu ay, paylaşma, dayanışma ve kardeşlik ayıdır. ‘Bu sevaplardan yararlanalım, Allah’ın rızasını kazanalım’ istiyoruz. Bu ayda birbirimize bol bol dua edelim. Bu ayın bereketinden, mağfiretinden, rahmetinden yararlanalım. Mübarek Ramazan-ı Şerif hem ülkemize hem de bütün Müslüman kardeşlerimize huzur getirsin inşallah” diye konuştu.

17 ÜLKEYİ AĞIRLIYORUZ

Ramazan’ın güzelliğini yaşadıkça birliğimizin, dostluğumuzun ve kardeşliğimizin daha da güçlendiğini ifade eden Başkan Ak, “Bu yıl 17 kardeş ülkeyi Keçiören’de ağırlıyoruz. 14 hemşehri derneği ile birlikte düzenlediğimiz Hemşehri Buluşmaları ile de Anadolumuzun güzelliklerini, zenginliklerini birlikte paylaşıyoruz. Her akşam yatsı namazından sonra Kalaba Kent Meydanı’nda gerçekleştirdiğimiz programımıza sizleri de bekliyoruz. Ülkemizin birliği ve bekası için dua edelim. Birliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun, Allah’a emanet olun” mesajlarını verdi. İftardan sonra edilen duaya üç mahallenin sakinleri hep birlikte “Amin” dediler. Başkan Ak, alandan ayrılmadan önce vatandaşların ricasını kırmayarak bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, 3, Mahalle,, Aynı, Anda, 'Amin', Dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı