Haber Detayı
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 10:09
 
Keçiören'de Azerin İle Azerbaycan Gecesi
Keçiören Belediyesi, TMM (Temizlik, Maske, Mesafe) etkinlikleri kapsamında düzenlenen Hemşehri Geceleri‘nde bu hafta Azerin konseriyle Azerbaycan Gecesi’ne ev sahipliği yaptı.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Azerin İle Azerbaycan Gecesi

 Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Azerbaycan bizim canımızdır. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin başından beri Azerbaycan ile gönülden bir ilişkisi vardır. Azerbaycan'ın ayağına diken batsa bizim yüreğimize batmış demektir. Geçtiğimiz günlerde Ermenistan'ın Tovuz'a yaptığı saldırıyı bir kez daha kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bütün imkânlarımızla can Azerbaycan'ın yanındayız” dedi.

 

ÖNLEMLER ALINDI

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alınarak düzenlenen Keçiören Belediyesi TMM Konseri Azerbaycan Gecesi,  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan “Pandemi Genelgesine” göre alınması gereken tedbirler çerçevesinde gerçekleştirildi. Azerin’in sahne aldığı  konser öncesinde uzaktan ateş ölçme, sosyal mesafe gözetilerek sahaya giriş- çıkış, oturma düzeni, maske kullanımı, dezenfektan üniteleri ve bilgilendirme afişleriyle konser alanı donatıldı.  Ayrıca konser alanında yoğunluk oluşmaması için “online ücretsiz bilet” sistemi kullanılarak alanın kapasitesinden fazla kişinin konser alanına girmemesi sağlandı.

Etkinliğe, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Üyesi Necdet Ünüvar, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan. Türksoy Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Çakıcı ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, Azerin, İle, Azerbaycan, Gecesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı