Haber Detayı
28 Temmuz 2018 - Cumartesi 00:16
 
Keçiören'de 'Beton Yol' Uygulaması Başlatıldı
Vatandaşın can güvenliği için alt yapı yatırımlarını sürdüren Keçiören Belediyesi, Ankara’da bir ilk olan beton yol uygulamasını hayata geçirdi.
Keçiören Haberi
Keçiören'de 'Beton Yol' Uygulaması Başlatıldı

Keçiören Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Kanuni Mahallesinin 864., 872., 873. ve 846. Sokaklarında beton dökerek yolları daha konforlu ve güvenli hale getirdi. Silindirle sıkıştırmalı kuru betonun döküldüğü yeni yollar asfalt yola oranla araç yakıtında 5 -11 arası tasarruf sağlıyor. Asfaltın kullanım süresi 20 yıl iken beton yol 40 -50 yıl dayanıyor.

Fen İşlerine bağlı ekipler beton yolun avantajlarını, asfalt yollarda 3-5 yıl olan tadilat süresinin beton yolda 10- 12 yıla çıkması, gece görüşü esnasında araç farlarını asfalta oranla daha iyi yansıtması olarak sıraladılar.

 

BETON MİLLİ VE UCUZ

Asfalta oranla maliyetinin 50 daha az olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Yıl sonuna kadar bazı sokaklara beton dökmeye devam edeceğiz. Vatandaşımız da yeni yollardan oldukça memnun kaldı, şu ana kadar 1.570 ton beton attık. Döküm esnasında koku ve asfalttan kaynaklı ısı fazlalılığı olmadığı için çalışanlarımız için de oldukça sağlıklı… Asfalt maliyet açısından dövize endeksli ama beton kullanılan malzemeler itibariyle milli ve ucuz…” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, 'Beton, Yol', Uygulaması, Başlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı